Aydemir; “Değerlerimize sahip çıkacağız”

Aydemir; “Değerlerimize sahip çıkacağız”

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği yeni Başkanı Hakan Aydemir, “Biz bu topluluğa ve değerlerimize sahip çıkacağız. Derneğimizin hedefleri arasında dil, kültür, eğitim ve ekonomik anlamda da değer kazandırmak için çalışacağız” dedi.

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği 11.Olağan Genel Kurulu Başkanı seçilen Hakan Aydemir, ilk toplantısını yönetim kurulu üyeleri ile Germenicia Otel’de yaptı.

Kahramanmaraş’ta 12 bin Çerkes’in yaşadığını söyleyen yeni Başkan Hakan Aydemir, “Biz Kahramanmaraş’ta sayısı az olmayacak kadar Çerkez topluluğu olduğunu biliyoruz. Kahramanmaraş’ta 12 bin kişi yaşıyor. Bu topluluğun öncüsü olup sorunlarını gündeme taşıyacağız” dedi.

dscf3715

“7 GÜN 24 SAAT KAPIMIZ AÇIK”

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği yeni başkanı Hakan Aydemir, dernek kapısının herkese açık olduğunu belirterek; “Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği olarak kapımız herkese açık özellikle de basın mensuplarına. Biz burada pasif bir dernek değil aktif bir dernek olmak için çalışacağız. Küçük bir STK değiliz 695 üyesi olan bir STK’yız” dedi.

“5 YILIK TECRÜBEYE SAHİBİM”

5 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu belirten Başkan Hakan Aydemir; “Bu görevden önce Gaziantep Çerkez Derneği’nin kurucu başkanlığını yaparak 5 yıl görevde kaldım. Birçok projeye imza attım bunlardan birkaç tanesi şunlar; Maykop-Gaziantep kardeş şehir projesi, Gaziantep’te 11 ay boyunca yöneten komutan Ali Şefik Özdemir Bey Anıtı’nın dikilmesi ve bu anıtın dünyada dikilen ilk Çerkes anıtı olması, Gaziantep Havalimanı’nın önünde, Maykop Kardeş Şehir Projesi kapsamında 5 metre yüksekliğinde çerkes figürü ile adige bayraklı rölyefinin konulması ve Gaziantep’in en büyük caddesine “Özdemir Bey Caddesi” olarak isminin değiştirilmesinin sağladım ve birçok projede etin rol aldım” dedi.

dscf3730

Başkan Hakan Aydemir yönetiminde ki Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği 11.Olağan Genel Kurulu üyeleri şu şekilde oluştu; Hami Koç, Nadir Sandıkçı, Leyla Atalar, Ayşe Canlı, Mutlu Bolat, Emin Öğüt, Selahittin Özcan, Cemil Mert, Sedat Tutucu, Mualla Alakaş, Müberra Yılmaz, Ali Seyit Sevin ve Evren Alkış.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co