Ayakkabıcılar Çarşısı esnafı perişan

Ayakkabıcılar Çarşısı esnafı perişan

Kahramanmaraş Selçuklu sitesi Ayakkabıcılar Çarşısı esnafı dükkanların tek tek kapanması ve oluşan pislikten perişan olduklarını söylediler.

Kahramanmaraş’ta Selçuklu sitesi zemin katında esnafların bir bir dükkanları kapatması diğer esnafları zor duruma düşürdü.

Selçuklu sitesi zemin katın pislik ve kokudan durulmadığını söyleyen esnaf İbrahim Özkalaç şunları söyledi; “Selçuklu sitesi zemin katında çay ocağı işletmeciliği yapmaktayım. Buradaki iş yerimizi ayakta tutmak için çevreyi ben süpürüyorum veya diğer esnaf arkadaşlarımız süpürüyor. Terkedilmiş bir haldeyiz. Zemin katta 85 adet iş yeri varken bunların sadece geriye kalan 30’a yakın iş yeri kaldı. Ama bu 30 dükkanları genel olarak depo olarak kullanılıyor. Buraların depo olarak kullanılması bize zarar veriyor” dedi.

Selçuklu sitesi zemin katının en büyük sorunlarında biri pislik olduğunu söyleyen İbrahim Özkalaç; “Buradaki en büyük sorun pislik konusu. Aşağının temizlenmesi gerekiyor. Evlerin kömür atıklarını bizim lağımların oraya taşıması sivrisineklerin çoğalmasına sebep oldu. Yetkililerden özellikle rica ediyoruz. Dulkadiroğlu Necati Okay’ın yanına gittim. Geleceğim dedi, en son orayı görüşeceğim dedi. Tekrar gönderdiler. Halen bir şey yapmadılar. Buradaki esnaflar perişan haldeler” dedi.

Ayakkabıcılar çarşısı (8)

Selçuklu sitesi ayakkabıcılar olarak bilinen zemin katta işyerlerin çoğunun kiralık olduğunu söyleyen Özkalaç; “Kiralar çok ucuz. Gerekirse 6 ay ücretsiz veriyim. Ama yeter ki buralar geri eskisi gibi canlansın. Artık bıktık gerekirse kendi işyerimi 6 ay ücretsiz veririm. Biz başka kurumlara belediyemizi şikâyet etmek istemiyoruz. Bizim sorunlarımızı ele almalarını bekliyoruz” dedi.

Selçuklu sitesi zemin katında esnaf olan Mustafa Asparlak ise şunları söyledi; “Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masasına telefon açtım. Beni o masadan o masaya, o masadan bir kuruma, kendi kurumları içerisinde Kaski’ye, bir yerden bir yere aktararak bir netice alamadık. Belediye bir yaptırım uygulamıyor. Aşağı yerin lağım suları birbirine katmasıyla sivrisinekten durulmuyor. Aşağıyı kapatıyoruz bu seferde kokudan duramıyoruz. Havasızlıktan daha kötü duruma düştük. Ama maalesef buraya kimse bakmıyor. Hiçbir yetkili sesimize kulak vermedi. Arkadaşlar Bimer’e yazalım diyorlar ama biz engel oluyoruz. Sonuçta irtibat kurarız diye gerekeni yaptırırız diye ama sonuç alamıyoruz.

Aşağıda trafomuz var. Bu trafomuz tepicilerimizin verdiği bilgilere göre buharlaşmadan dolayı kısa devre yapıp, zırt bırt elektriğin gittiğini, elektrik kesintisi bundan doğduğunu bize ilettiler. İki gün önce de burada yangın çıktı. Bura ıslah olmazsa bizim halimiz harap” dedi.

Ayakkabıcılar çarşısı (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co