Ayakkabı kutusundan oy çıkmaz

Ayakkabı kutusundan oy çıkmaz

Geçmiş yıllarda oy sandıkları kalın tahtadan yapılır üzerine de büyükçe bir asma kilit takılır iki kişi ile oy kullanılacak okula gelirdi.. Sandık görüldü diye de haber çıkardı..

Ya bugün şeffaf ve hafifi 3 gram gelmez!..

Ayakkabı kutusu , daha da hafif ama , bu ayakkabı kutusunun içi görülmüyor buradan ben oy çıkacağını sanmıyorum.. Dolar, Euro, Türk Lirası asla çıkmaz..

Sokaktaki vatandaş: “Ak partiye oy vermek farz oldu!” diyor..

MHP ve CHP ayakkabı kutusuna sarılsa da bu kutudan bir oy çıkacak gibi durmuyor..

Sabah evden iş yerine geliyorum radyoda bir gazel:

tükendi nakti ömrüm

tükendi naktiömrüm

dilde sermaye olan

birah kaldı gülüm aman aman

sanırım derdimi lokmana gösterdim

dedi eyvah eyvah…

bu derdin def ola birçare hakiki bir

ilah kaldı gülüm aman aman

diye uzun ve gazel çekince bizi eskilere götürdü..  Anlamayan olur diye bir de Arapça , Farsça söyledi.. o eski günler ne vahim günlerdi be.. AP önde gittiğini gören muhalefet : Ayakkabı boyacısı ile başbakanın hanımını adını ortaya atmıştı.. aradan geçti 45 yıl bugün bakıyorum, muhalefet yine ayakkabı sandığı değil ama kutusuna umut bağladı..

Yarım asır geçti bu ayakkabı işinden bir türlü kurtulamadık..

Cezaevinden gelen ses:

ne kara günlerde beni halketmiş evlam

ne kötü günler de beni doğurdu zavallı anam

tutundu şemsi bahtım gonca güllerim

simsilah kaldı gülüm aman aman

elimde bir keşkül başımda bir küllah

oda bana sermeye kaldı aman aman

diye Türküleri yanık yanık dinlerken, Ayakkabı kutusu yapan kutu matbaaları yüklü miktarda kutu siparişi alarak bu işten karlı çıkan taraf oldu.

Ayakkabı boyacısı ile Başbakanının eşini zina etti iftirası atan o günün muhalefeti ile bugünün arasında ne fark var.. Ayakkabı boyacısı- ayakkabı kutusu !..

Hele bakın saçlarıma kar yağdı: diyen bizim yaşdakiler hatırlayın o günleri, ne rezaletler, peki bugün arasında ne fark var.. film aynı film buyurun izleyin !..

O gün ayakkabı boya sandığından oy çıkaramayanlar 1980 ihtilal’i  ile oh be demişlerdi.. bugün ayakkabı kutuları ile meydanalara çıkanlara sözüm şu ki o eski filmleri bir kere daha izlesinler.. ama oy çıkmayacaktır..

Biz gözümüzle görmedik, Rüşvet aldı da diyemeyiz, almadı da diyemeyiz, ama kısa süre sonra yargı veya devletimizin istihbarat teşkilatı bunu ortaya çıkaracak.. o zaman bakalım kim ne diyecek onu merak ediyorum..

Dünda yazdım, bir savcı, 4 polis müdürü  ve Basın el ele vererek ülke ekonomisinin içine ettiler.. çok değil 1000 TL alan bir işçinin Gezi parkı olayları öncesi 574 dolar alırken, bugün aynı maaşla 483 dolar alabiliyor, buda 169 dolarımız uçup gitti..

Hırsızı yakalacaksanız, ülkemizi soyanları yakalayacaksanız işte size hırsız , bizim 169 dolarımızı kim çaldı, bunu bulun da hep beraber cezasını verelim..

O gün ayakkabı boyacı sandığından bir şey çıkmamıştı, bugünden Ayakkabı kutularından bir şey çıkmayacak.. gelin el ele verelim, şu bizim 1000 TL maaşımızdan 169 doları çalan hırsızı bulalım, en önemli mesele burası..

Yada eskiden olduğu gibi:

tükendi nakti ömrüm

tükendi naktiömrüm

dilde sermaye olan

birah kaldı gülüm aman aman

sanırım derdimi lokmana gösterdim

dedi eyvah eyvah…

bu derdin def ola birçare hakiki bir

ilah kaldı gülüm aman aman bir yandan türümüzü söyleyelim, bir yandan da film izlemeye devam edelim..çünkü :

Ayakkabı kutusundan oy çıkmaz

İyi günler
22 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co