Avrupalı öğrenciler Tekir’e hayran kaldılar

Avrupalı öğrenciler Tekir’e hayran kaldılar

Orda bir köy var uzakta AB Projesi kapsamında Bulgaristan ve Litvanya’dan gelen öğrenciler Tekir’i gezerek buradaki doğal güzelliklere hayran kaldılar.

Tekir’e gelen Avrupalı öğrencileri Tekir Muhtarı Mustafa Kaplan ve Tekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Gökmen Toplama karşıladı. Okul etkinliklerini izleyen Avrupalı gençler, daha sonra hep birlikte halaylar çektiler.

DSCF0517

Tekir Muhtarı Mustafa Kaplan gelen misafirlere hoş geldiniz diyerek Tekir’in en güzel doğa harikası olan Yeşilgöz ile ilgili şunları söyledi; “Tebessüm Derneği’nin AB Projesi kapsamında Bulgaristan ve Litvanya’dan gelen öğrenciler hoş geldiniz sefa getirdiniz. Dernek Başkanı Cevdet Alperen’in güzel projesiyle Tekir’imize gelmeniz bizi çok sevindirdi. Buranın çok güzel doğal güzellikleri var. Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri, Kahramanmaraş ilinin sınırları içerisinde olup Maraş-Göksun karayolunun 55. kilometresinde yer almaktadır. Bölge, Döngel Mağarası’nın sarıp sarmaladığı çam ormanlarının içerisinde yer almaktadır. Mesire yerinde hem piknik yapabilir hem de yeni keşifler için kısa yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Yeşilgöz’e Türkiye’nin her yerinden gelenler oluyor. Kapılı Mağara ve Tarhanakaya Mağarası çevrenin gezilecek noktaları arasındadır. Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri’nde alabalık üretim tesisleri de bulunuyor” dedi.

DSCF0520

Tekir Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Gökmen Toplama ise okul hakkında öğrencilere kısa bir bilgi verdi. Toplama, “Okulumuzun amacı; Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; Bölgemizde ve ülkemizde hem eğitim, hem de öğretim yönünden başarılarıyla ve duruşu ile örnek oluşturabilecek bir kurum olmaktır. Bireysel ve sosyal yönden gelişen, çağdaş eğitim ve öğretim ortamlarından yararlanabilen milli ve manevi değerlere bağlı toplumun ve iş hayatının gerektirdiği niteliklere sahip bireylerin yetiştiği bir eğitim öğretim kurumu olmaktır. Öğretmen sayımız 33, Öğrenci sayısı ise 475’dir” dedi.

DSCF0547

Daha sonra öğrenciler Yeşilgöz’ü gezdiler. Avrupalı öğrenciler bu güzel doğa manzarasına hayran kaldılar. Bir süre çevreyi gezdikten sonra Alabalık üretim tesisine giderek oradan da bilgiler aldılar. Gün sonunda hatıra resmi çekilerek program son buldu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co