AVRUPA İSLAMA SAVAŞ AÇTI

AVRUPA İSLAMA SAVAŞ AÇTI

Bugünlerde AB gerçek yüzünü göstermeye başladı. AB Adalet Divanı’nın İşverenler çalışanlarına başörtüsü yasağı getirebilir” şeklindeki skandal kararı sonrası  artık inanç hürriyetinin Avrupa’da büyük baskı altında net olarak ortaya çıktı.

Bu karar sonrası sokaktaki vatandaş; “Avrupa İslam’a savaş kararı aldı!” şeklinde yorumlandı.

Haberi ulusal gazetede okuyan ve  televizyonlarda haber olarak dinleyen  bizim arkadaşlar;  “AB Adalet Divanı’nın aldığı bu yasakçı karar, din ve vicdan hürriyetinin, insan haklarının ve AB değerlerinin fasa fısa olduğunu ortaya çıkartmıştır. Artık Avrupa’nın değerleri kalmamıştır, değersiz bir avrupaya da değer yüklemek bizler için son bulmuştur!” dediler.

Bu karar sonrası yapılan değerlendirmeler de vardı, bir yetkili; “Irkçılık, ayrımcılık, İslamofobi, yabancı düşmanlığı gibi aşırılık hastalıklarına kimi insanlar yakalanabilir ama bunların tedavisi olabilir. Fakat her şeye rağmen adaleti, hakkı ayakta tutmak ve yaşatmakla görevli mahkemelerin, bu hastalıklara yakalanması adaletin kıyametidir.

İnsanları, inançları ile işleri arasında tercihe zorlamak, ilkellik, zulüm, hukuku ve insan haklarını katletmektir. Büyük bir ilkelliktir, çağdışılıktır, ortaçağ zihniyetinin 21. yüzyılda mahkeme eliyle hortlatılmasından başka bir anlam taşımamaktadır.

AB Adalet Divanı, Avrupa’da yükselen aşırılık hastalığına tutulup hak ve adaletten vazgeçmiştir. Yazık hem de çok yazık. Bu kararı verenleri  kınıyorum.”

GÖZÜ OLUP DA GÖREMEMEK BÖYLE BİR ŞEY İŞTE

Yıllarca bize batı değerlerinini örnek gösterenlere de buradan sesleniyorum, batının hiçbir zaman hakkı hakim kılmak için bir mücadelisi olmamıştır. Onlar hakkı sadece kendi menfaatleri söz konusu olduğunda savunurlar o kadar.

Yıllar önce, Bakara Suresinin hemen başında yer alan, “ Onların gözleri var görmez, kulakları var duymaz!” mealindeki ayeti okuduğumda, insan nasıl görmez ya da duymaz diye düşünmüştüm. Şimdi ayeti daha iyi anlıyorum.

Batının gerçek yüzünün bu kadar net ortaya çıkmasından sonra yine de hala batı batı diyenlere de şaşıyorum!

Yanlış anlaşılmasın, batı düşmanı değilim ancak batının yanlışlarını görmek istemeyenlere de seslenmek isterim. Açın be kardeşim gözünüzü. İnsan vicdanı ve aklını devreye sokarak, doğruyu yanlıştan ayırmasını bilmeli.

Ahtapotun(siyonizm) emir eri konumuna düşen, Hollandayı, Almanya’yı, tüm batılı ülkelerin bizim değerlerimize düşman olduğunu görün,  kayıp kardinali, gladyoyu, gnostik aklı, gözler görsün artık.

Şunu söylemek istiyorum, batı için tarih bitmiş ama batılı olmayanlar için tarih yeniden yazılıyor.

Son söz; “Yönümüzü batıya dönmek gibi bir düşüncemiz olmamalı. Türkiye’nin medeni bir toplum olmasının ve insanlarını refah içinde yaşatmasının reçetesi çok açık. Kendi TAKVA medeniyetimizi kurmamız gerekiyor.

Batı’nın  değil, kendi adalet anlayışımızı, rekabet ve mülkiyet uygulamalarını,  bilimsel düşünceyi hayata geçirmek ve en az onlar kadar çalışıp üretmemiz gerekir.

Medeni bir toplum olmak için, sadece Batılı gibi yaşamak değil,  yukardaki uygulamaların hepsini hayata geçirmek gerekir.

Sanılanın aksine, toplumların ilerlemesinin ve medeniyetler inşa etmelerinin altındaki neden demokrasi de değildir.  Sistemlerde değildir. Esas mesele öz kültürümüze dönmekten geçiyor. Silkinip, dirilmemiz gerekiyor.

Bunun için illa insan, illa eğitim diyoruz. Zira insanın düzelmediği hiçbir toplum düzelmez.

Hadi kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co