Avrupa 3.’sü Boksörümüz Tayyar yuvaya döndü

Avrupa 3.’sü Boksörümüz Tayyar yuvaya döndü

Milli Sporcumuz Muhammet Tayyar Türkoğlu 17-26 Temmuz 2017 tarihlerinde Romanya’nın Valcea kentinde düzenlenen Üst Minikler Avrupa Şampiyonasında Ay Yıldızlı forması ile mücadele etti. Milli takımımızın toplamda 7 madalya kazandığı şampiyonada 76 kiloda boksörümüz Muhammet Tayyar Türkoğlu Bronz madalya kazandı.

Boksörümüz 28 Temmuz 2017 Cuma günü Kahramanmaraş’a döndü. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporcumuza karşılama programı organize edildi. Avrupa 3. Sü  Boksörümüzü; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Basın Yayın Şube Müdürü Mustafa Arguz, Onikişubat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci, Sporcumuzun ailesi, antrenörü ve arkadaşları tarafından otogardan davullarla zurnalarla, çiçeklerle büyük bir sevgi seli ile  karşılandı. Tayyar’a konvoyla şehir turu attırılarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne getirildi. İdari bina konferans salonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Onikişubat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci, sporcumuzun babası ve Boks İl Temsilcisi Bekir Türkoğlu, Antrenörü Ömer Köse ve boksörümüz basın toplantısı yaparak açıklamalarda bulundular.  İl Müdürü Kabakcı geçmişten bu güne boksta gelinen durumu yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında bilgi vererek şunları söyledi” Türkoğlu spor kariyerini yıldızlarla doldurmaya ve hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 2015 yılında minikler kategorisinde Türkiye ikincisi, 2016 yılında yine minikler kategorisinde Türkiye ikincisi, 2017 yılında üst minikler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu ve şimdi de Avrupa Şampiyonasında Bronz madalya alan Sporcumuz azimli çalışması, antrenörünün gayretleri ve ailesinin desteği ile Olimpiyat hedefine emin adımlarla yürümeye devam ediyor. Sporcumuzu elde ettiği başarılardan dolayı tebrik eder başarılarının devamını temenni ederim” dedi.

karşılama (9)

Ali İhsan Kabakcı’nın açıklamalarının ardından sırasıyla Boksörümüz Tayyar Türkoğlu , Boks İl Temsilcisi ve Sporcumuzun Babası Bekir Türkoğlu, Sporcumuzun Antrenörü Ömer Köse basına açıklamalarda bulundular. Basın Toplantısının ardından İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Avrupa Üst minikler Şampiyonasında 3.lük elde eden sporcumuz Muhammet Tayyar Türkoğlu’nu elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ederek altın hediye etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co