Atıf Şirikci’yi dinlerken !

Atıf Şirikci’yi dinlerken !

Atıf Şirikci’yi dinlerken !

Mado da basın toplantısı yapan MÜSİAD Şube Başkanı Atıf Şirikci “Kabı olmayanın , kazancı da olmaz “ Para kazanmak için hamalsan bir ipin, esnafsan bir dükkanın , sanayici isen bir fabrika olması gerekiyor.. bir kabın olmalı ki kazancın olsun diyor.. ve Sanayi arsası istiyor..

8 Nisan 2016 Cuma günü MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesinin yeni yerinin açılışı var..

Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, komşu illerin MÜSAİD şube başkanları başta olmak üzere büyük bir davetli gurubunun katılımı ile açılacağını öğreniyoruz..

Bilmemek ayıp değil sormamak ayıp: MÜSİAD 5 Mayıs 1990 yılında kuruldu.. Türkiye genelinde şubeleri açıldı..

O tarih de Kahramanmaraş’ta da şubesi açıldı..

Şöyle bakıyorum: Mustafa Hançer, Ali Cilve başta olmak üzere şube başkanlığı görevini bir çok kişi üstlendi ancak, bugüne kadar Kahramanmaraş’ta kapsamlı bir yönetim kurulu oluşmadığını gördük..

Bugün bakıyorum: Ak Parti eski il başkanı Atıf Şirikci başkanlığında pırıl pırıl bir yönetim kurulu var ve öyle sanıyorum Kahramanmaraş’ta en güzel hizmetleri verecek bir yönetim kurulu ki , bir çoğu da KMTSO Meclisi üyesi veya üyesidir..

Sanayiciliğine bir şey diyemeyiz ama : Ak Parti İl Başkanlığından çok iyi tanıdığımız enerji dolu yapısı ve ufuk vizyonu ile MÜSAİD başkanını buldu diyorum..

Atıf Şirikci : Dünyayı gezen gören ufuk ve vizyonlu bir insan !

Bir sanayici ve iş adamı 3 bin aileye aş ve iş veriyor..

Yeni yatırımlar yapıyor ve Türkiye için koşan bir insan !..

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikci den herkesin beklentisi var..

Küçük sanayici veya KOBİ’ler yurt içi ve yurt dışı fuar ziyareti projeleri bekliyorlar..

THY Kahramanmaraş uçak seferlerini bir türlü uygun saatte ayarlayamadı..

Kahramanmaraşlı Sabah saat 05 00 de Ankara ve İstanbul uçak seferi istiyor, gece ise Saat 24 00 den sonra Kahramanmaraş’a dönüş seferi istiyor..

Başkan Atıf Şirikci: THY yönetimi, Pegasus yönetimi, Sunexpress hava yolları yönetimi , Atlas Jet yönetimi ile görüşerek Kahramanmaraş’a uçak sefererleri koydurmasını bekliyor..

Kahramanmaraş İstanbul, Atatürk ve Sabiha Gökçen, Ankara, İzmir, Antalya, Kıbrıs ve Almanya seferleri konması gerekiyor ki : Cuma günü ilimize gelecek bakanlarımıza bu konuyu yazılı olarak vererek takipçisi olmasını herkes bekliyor..

Gidemediğin yer senin değil..

Başkan Atıf Şirikci, çok önemli bir konuya değindi.. MÜSİAD Türkiye’nin yurt dışından ithal ettiği ve Türkiye de ve bölgelerde yapıla bilecek sanayi ürünleri yatırımı çok önemli bir proje bunu destekliyoruz….güzel  bir proje.. Kahramanmaraş Sanayide çeşitliğili yakalaması gerekiyor..

Sadece Tekstil veya Çelik sektörü yada kuyumculuk sektörü ile bir yere gidemeyiz, Kahramanmaraş’ta sanayi çeşidi mutlaka artması gerekiyor.. Savunma Sanayi de önemli bir yatırım olur..

Altını çizdiğim bir not: Ortak çalışma, Hanefi Öksüz de sık sık bu konuya değinir , Kahramanmaraşlı ortak çalışmayı öğrenmeli bir kişi tek başına bir işi yapamıyorsa 2-3-5 -10 ortaklı yapmalı biz ortaklık kültürünü yakalamalıyız..

Burada görev de MÜSAİD ‘a düşüyor ki Başkan Atıf Şirikci başkanlığında ortak yatırımlar mutlaka yapılmalıdır..

Yurt içi ve yurt dışı fuar turları, Yurt dışındaki Sanayicilerin ilimize davet ederek burada ortak toplantı ve ortaklık görüşmelerini MÜSAİD ve Başkan Atıf Şirikci pek güzel yapa bilir..

Çalışmalar sözde kalmamalı. Basın ile çalışmaları paylaşmak gerekir..

Güzellikleri birlikte yaymamız gerekir..

Başkanımız haftada bir veya 15 günde bir basın ile bir araya gelirse – artı ve eksi projeler ortaya çıkar ki : Bu dönem de MÜSAİD Kahramanmaraş Şubesi güzel hizmetler ürete bilir..

1990 yılından bu yana MÜSAİD aktif olduğu dönem olsa da çoğu zaman tabela kuruluşu olarak kaldı.. Bugünden sonra böyle olacağını düşünmüyorum..

Başta da söylediğim gibi : Atıf Şirikci, oturmaz , durmaz , sürekli koşan bir sanayicimiz, onu biz particiliği ve iş dünyasından tanıyoruz..

Bu enerjisinin yüzde 10 MÜSAİD ‘a verese Kahramanmaraş’ı uçuracağına inanıyorum..

İlk iş olarak da : Uçak seferleri meselesini yönetimi ile birlikte bir Ankara ve İstanbul çıkarması yaparak hava yolları şirketlerinin yönetim kurulu başkanları ile görüşerek çözeceğini düşünüyorum..

Çünkü Kahramanmaraş’ta satılan uçak biletlerinin yüzde 60 Gaziantep ve Adana üzerinden uçuyor..!..

Haydi başkanım yolunuz açık olsun diyorum..

Biz arkanızdayız.. her zaman sizlere desteğiz.. Yeni yönetiminizi kutluyorum.. hayırlı olsun..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co