Ateş: “Çalışan Gazetecilerin günü kutlu olsun”

Bu haber 10 Ocak 2019 - 10:52 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ateş mesajında; “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. 10 Ocak 1961 günü Hak ve hürriyetlerinizi elde edişinizin yıl dönümünde, milletimizin sesi, vicdanı olan, yedi gün yirmi dört saat mesai emek harcayan tüm gazetecilerimizin günü kutlu olsun.
Tarafsız ve objektif basın, demokratik toplumların olmazsa olmazı, hak ve özgürlüklerin korunmasında önemli bir unsurdur.
Şüphesiz ki, bizlerin basın mensuplarından beklentisi olay bilgi ve haberleri tarafsız bir şekilde gündeme taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak topluma ulaştırmalarıdır. Her an, her yerde ve büyük bir özveri ile görevinin başında olan basın çalışanları bu görevi ifa edebilmek için sıcak soğuk demeden yağmur çamur demeden tüm tehlikelere rağmen zaman zaman kendi canlarını tehlikeye atarak ve maalesef her türlü baskı ve tehdit ve şantaj altında zor şartlarda görev yapmaktadırlar üzülerek görüyoruz ki iş güvencesi olmadan maddi imkansızlıklarla çoğu zaman imkansızı başararak en kutsal görevi ifa etmektedirler.
Yerelden ulusala, uluslararasına, bu önemli görevi ifa eden siz değerli basın mensuplarına değerli dostlarıma Öncelikle şükranlarımı sunuyorum 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüz kutlu olsun diyorum. Ümit ediyorum gelecek günlerde tüm Emekçi basın mensuplarının iş güvencesi Can güvencesi sağlanmış halde özgürce tehdit şantaj ve baskı görmeden istedikleri çalışma koşulları yaratılarak özgür basın çalışanlarının her günü bayram tadında geçsin. Daha güzel daha demokratik daha özgür bir dünya için daha özgür bir basın.
Bu inanç ve düşüncelerle, daha iyi çalışma imkân ve koşullarına kavuşmaları temennilerimle, basın şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, tüm basın çalışanlarının, 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.