Atatürk’ün Aziz Hatırası !..

Atatürk’ün Aziz Hatırası !..

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK:

“ATATÜRK’ÜN AZİZ HATIRASI MİLLETİMİZİN KALBİNDE İLELEBET YAŞAYACAK”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 10 Kasım Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 78. Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Atatürk’ün aziz hatırası, milletimizin kalbinde ilelebet yaşayacak” ifadelerini kullandı.

Mahçiçek mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“10 Kasım’da, Millî mücadele ile anlamını bulan yurt coğrafyasında birlik ve beraberlik ve tam kardeşlik içinde yaşadığımız Türkiye’mizi, Kurtuluş mücadelesinde kanıyla canıyla savunan, vatanımızı düşman işgalinden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, Türk milletinin kalbinde ilelebet yaşayacakları vurgusu ile rahmetle anıyoruz. Kurtuluş mücadelesindeki azim ve kararlılık ile Türkiye’yi geleceğe taşıyoruz. Kahramanmaraş, milli mücadelemizin ilk kıvılcımının yandığı yerdir.  12 Şubat’ta yazılan destan Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlandırılacağına olan inancı artırmış ve kahraman şehrimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kırmızı şeritli İstiklal Madalyası ile onurlandırılmıştır.

Türk milletinin koparılamayacak bağlarla birbirine bağlılığı, tarihin her döneminde olduğu gibi geçmişte ve gelecekte var olacaktır. Bu milli birlik ve beraberliğin, Atatürk ve silah arkadaşlarını ile büyük Türk Milletinin vatan toprağını kanlarıyla, canlarıyla kazandığı unutulmayacaktır. 15 Temmuz’da bir kere Türk milletinin vatanına ve topraklarına, şehitlerinin ve Atatürk’ün emanetine tüm dünyaya örnek olacak bir cesaretle sahip çıktığı görülmüştür. Dünya milletleri içinde saygın bir yeri olan ulusumuz, Atatürk’ten aldığı ilhamla muasır medeniyetin ilerisine geçme hedefindedir. Türk milletinin kalbindeki değişmez yeri ile birlikte dünya milletlerinin haklı saygısını kazanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal yolunda sergilediği kararlı mücadele ile tüm uluslara örnek olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesi ile dünya barışının da savunucusudur.

Atatürk,  dünyanın, günümüzde en fazla ihtiyacı olan kurtuluş yolunu ileri görüşlülüğü ile yıllar önce çizmiştir.  Atatürk’ün doğrudan sonuca giden kararlı yönünü sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri; vatan topraklarını, cumhuriyetimizi, aziz milletimizin huzur ve çıkarlarını tüm tehditlere karşı koruma kararlılığını sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetimiz ve kahraman ordumuz Atatürk’ün askeri disiplini ve kararlılığı ile asil milletimizin hizmetindedir. Kurtuluş Mücadelemizde kanını canını ortaya koyan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını; Türkiye’nin kararlılıkla sürdürdüğü terörle mücadele harekatlarında, 15 Temmuzda ve sınır ötesi operasyonlarda şehitlik mertebesine ulaşan kahraman Mehmetçiklerimizi rahmetle; gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Aramızdan ayrılışının 78. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ruhunuz şâd olsun.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co