Ata’nın Fotoğrafları Kahramanmaraş Piazza ’da

Ata’nın Fotoğrafları Kahramanmaraş Piazza ’da

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en özel fotoğraflarının yer aldığı sergi “Büyük kurtarıcı”nın, aramızdan ayrılışının 76’ncı yılı nedeniyle, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açıldı.

Kahramanmaraş Garnizon Komutanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşen ve Atatürk’ün fazla bilinmeyen, nadide fotoğraflarının bulunduğu sergi, Piazza AVM ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

Kurtuluş’tan Cumhuriyet’e

Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında gerçekleşen sergide ulu önderin; Kurtuluş Savaşı’nın çeşitli cephelerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına, devrimlerin gerçekleştirilmesinden hayata gözlerini kapamasına kadar geçen süreçteki birbirinden değerli fotoğrafları yer aldı.

Genelkurmay arşivlerinden seçildi

Ata’mızın, Genelkurmay Başkanlığı arşivinden titizlikle seçilen  fotoğrafları, AVM ziyaretçileri tarafından sevgi, minnet ve şükran dolu bakışlarla izlendi. Sergiyi gezerken bazı ziyaretçilerin yaşadıkları duygu seli nedeniyle gözlerinin buğulandığı görüldü.

Hatırasına yakıştı

Ziyaretçiler, kültür ve sanata verdiği önemi “Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” vecizesiyle ölümsüzleştiren Atatürk’ün, yine bir kültür sanat etkinliği niteliğindeki fotoğraf sergisi ile anılmasının, Ulu Önder’in hatırasına yakıştığını belirtip Kahramanmaraş Piazza yönetimine teşekkür etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co