ASLAN İLE SIRTLAN

ASLAN İLE SIRTLAN

“İşte bu yüzdendir ki İsrailoğulları’na şöyle yazmıştık: Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya karşılık olmaksızın (haksız yere) bir cana kıyarsa bütün insanları öldürmüs gibi olur. Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur. Peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler ama bundan sonra da onlardan çoğu yine yeryüzünde aşırı gitmektedirler.(Maide-32)

Tefsir Derslerine devam ediyoruz, Maide Suresine geldik, bir yandan da Tevrat ve İncili okuyorum. Doğal olarak insan okuduğu bölümlerden etkileniyor. Dolayısı ile Maide Suresi 32 ayeti vererek yazıma başladım ve yazımın başlığını da ‘Aslan ile Sırtlan’ koydum. Çünkü öldürmek deyince bu iki hayvan akla geliyor.

Sizlerde belgesellerden izlemişsinizdir, Aslan avının üzerine gidiyor, bir hayvanı öldürdükten sonra diğerlerine dokunmuyor, sırtlanlar ise bütün hayvanlara saldırıp öldürüyor, parçalıyor, bütün hayvanlara zarar veriyor…

ÖLDÜRMEK VE İNSAN

Maide Suresinin bu bölümünde Rabbimiz Adem’in iki oğlu arasındaki öldürme hadisesini bizlere anlatıyor, ardından da haksız yere cana kıymayın, böyle yaparsanız tüm insanlığı öldürmüş gibi olursunuz diye uyarıyor.

Şimdi tarih boyunca zalim insanlar hep öldürmeyi tercih etmişler, sadece peygamberler diritme ve yaşatmak için mücadele vermişler.

Örneğin Nevrut ile İbrahim(as), Firavun ile Musa(as)…

İşte bu mücadeleye bizler Hak ile Batıl demişiz. Çünkü yaşamak haktır, öldürmek ise(haksız yere) batıldır.

Gelelim günümüze, güçlü olanlar öldürmeyi kendilerinden hak olarak görüyorlar, ben kuvvetliyim istediğim herşeyi yaparım iddiasındalar.

Bunu yaparken de Sırtlanlar gibi davranıyorlar. Bakınız ABD petrol için Ortadoğu’ya geliyor, İngiltere keza yüz yıllardır emperyal emellerini sürdürüyor. Oysa kendi ülkelerindeki petrolleri kendilerine yüz yıl yetecek kadar var ve onlar siz bu yazıyı okurken bile bölgemizdeki masumların canlarını almaya devam ediyorlar.

HEDEF BAŞKA

İnsan terbiye edilmemiş nefsi itibarı ile yarım hayvan gibidir. Acıma hissini kaybeden, vicdansız, hırslı varlıklara nasıl insan diyebiliriz ki!

Şu İsrailoğullarının yaptıklarına bir bakın, üst aklın parasıyla, tek dünya devleti kuracaklarmış,  bunun için tek din peşindeler. Dinlerarası Diyoloğ da onların projesiydi.

Hala bu projeleri devam ediyor.  Şimdilerde peygambersiz, bir din oluşturmaya çalışıyorlar. Bunun içinde Efendimizin sünnet ve hadislerini devre dışana çıkartmaya çalışıyorlar. Gerçi tarihde böyle Hariciler hep olmuştur.

Yani İsrailoğulları Gnostik Aklı devreye girdirmiş durumdalar. Ortadoğu’da yeniden kendi kadim medeniyetlerini kuracaklarmış. Mescidi Aksa’yı yıkacaklar yerine Süleyman Mabedini yapacaklar, sonra tüm Yahudileri buraya toplayacaklar. Ardından Mesih ve Mehdi gelecekmiş.

Yani hesap açık, çakallar ve sırtlanlar bölgenin petrolünü ve diğer kaynaklarını parçalayıp yerken, üst akılda ‘Yeryüzünün Efendileri’ olduğu iddiası ile Büyük İsrail’i  kurucaklarmış.

Bunun için bölge ülkelerinde küçük kürtcük devletleri kurup, sonra büyük israil devleti ile birleştireceklermiş…

Ama Rabbim planlarını bozdu.  Çünkü plan kuranların en büyüğü odur…

Yeter ki, biz Kur’ana sarılalım, Efendimiz(sav) bizi iki emanet bırakmış biz bu emanetlere sahip çıkıp, Allah’ın ipine sım sıkı sarılarak kurtuluşa erebiliriz.

Allah(cc) nurumu tamamlayacağım vaadi var…

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co