Asker arkadaşlığının böylesi görülmedi..

Asker arkadaşlığının böylesi görülmedi..

63’e /1 Tertipler 35 yıl sonra bir araya geldi.

Asker arkadaşlığının böylesi görülmedi..

 

KOZAN- Ağrı Patnos da Mekanize Tugay komutanlığı 4. Bölükte vatani görevini yapan 63’e bir tertipler 35 yıl sonra Adana’nın Kozan ilçesinde bir araya geldiler..

Kozan’ da yaşayan İhsan Dönmez’in ev sahipliğinde: bir araya gelen asker arkadaşları hasret giderek Kozan ilçesinin tarihi ve turistlik yerlerini gezdiler..

Abdullah Bilir’in geçen yıl başlattığı 2016 yılında Konya da Emin Arslan ev sahipliğinde az sayıda asker arkadaşının bir araya geldiği, işi yürütmek üzere Abdullah Bilir kendilerine başkan seçen, 63’e 1 tertipler Kozan buluşmasında sayıyı artırdı.

Yıllar sonra buluşma (4)

Kahramanmaraşlı Abdullah Özpolat , konu ile alakalı olarak gazetemize yaptığı açıklamada:  Patnos Mekanize Tugay da askerliğini 1982 yılında yapan , Emin Arslan Konya, Mustafa Buruş İstanbul, Hasan Özlem Bursa, İhsan Dönmez Kozan, Abdullah Özpolat Kahramanmaraş, Abdullah Bilir Bartın, Seyit Ali Uzunkaya Konya, Zeki Şahin Trabzon, Abdullah Binci Osmaniye, Zülküf Savcı Bingöl, Süleyman Zengin Trabzon, Arif Şanlı Uşak dan oluşan 12 Asker arkadaşı Kozan da bir araya geldik.

Eşli olarak yapılan toplantıda eşlerimizin tanışması , bizlerin hasret gidermesi ile başlayan sohbette , askerlik fotoğraflarına bakarak o günleri bir daha yaşadıklarını ,söyledi.

Abdullah Özpolat : “ 1982 yılında Ağrı ili Patnos ilçesi Mekanize Tugay komutanlığı 4. Bölükte vatani görevimizi yaptık..

Yıllar sonra buluşma (3)

Bölük mevcudumuz  200’ün üzerinde idi ancak 50’ye yakın çok samimi olduğumuz takım arkadaşımız vardı.. ilk defa geçen yıl bir birimizi internet üzerinden bularak bir araya gelmek için çaba harcadık ve Konya da ilk toplantımızı yaptık..

Vatani görevimiz bittikten sonra bir daha bir birimizi görme imkanımız olmadı.

2016 yılında Konya da Emin Arslan arkadaşımızın ev sahipliğinde toplandık.. Abdullah Bilir arkadaşımızı işleri yürütmek üzere başkan seçtik..

  1. toplantımızı 30 Nisan 2017 günü Adana’nın Kozan ilçesinde yaptık ve hanımlarla birlikte katıldık, 12 arkadaşımıza ulaşarak katılmasını sağladık..

2018 yılında Bartın da Abdullah Bilir başkanımızın misafiri olacağız, 2019 yılında ise Kahramanmaraş’ta bizim ev sahipliğinde bir program yapacağım,” dedi.

Yıllar sonra buluşma (2)

Kahramanmaraş’ta en az 3 gece yatıracağım

Abdullah Özpolat: “ Kahramanmaraş şehir merkezi gezisi, Ilıca Gezisi, Yayla gezisi olmak üzere asker arkadaşlarımı en az 3 gece yatırarak burada misafir edeceğim, sonra memleketlerine göndereceğim..

Dünyaca ünlü Zeytin ılıcasında uzun süre tatil yapmak isteyenlerde misafirimiz olarak burada konaklata biliriz, bunun alt yapısını bugünden yapmaya başladım..

Bu arada diğer asker arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz.. 2019 yılına gelinceye kadar bu sayının artmasını bekliyoruz, kaç kişi olursa olsun Kahramanmaraş’ta gururla misafir edeceğim programa bugünden başladım bile,” diye konuştu.

1982 den 2017’ye hasret çeken asker arkadaşlarının buluşması bir rüya gibi oldu. Diğer asker arkadaşlarımızda bulmaya çalışıyoruz,” dedi.

Yıllar sonra buluşma (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co