Askef: 7 Martta Yayınlan Mtsk yönetmeliğini konuştu

Askef: 7 Martta Yayınlan Mtsk yönetmeliğini konuştu

Askef: 7 Martta Yayınlan Mtsk yönetmeliğini Konuştu

Akdeniz Sürücü Kursları Federasyonunun (ASKEF) Yönetim Kurulu Toplantısı bölge illerinin dernek başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve sürücü kurslarının geniş katılımı ile Adana’da gerçekleştirildi.

askef1

Toplantıya onur konuğu olarak Konfederasyon (TÜSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kaçar katıldı.

ASKEF’in başkanlığını yürüten Kahramanmaraş’ın yanı sıra Kilis, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Adana, Mersin gibi iller ve bölge illerin temsilcileri katıldı.

askef

ASKEF başkanı Seyfi Moroğlu konu hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Toplantıda sektörün sorunları, eksiklerinin yanı sıra gelişmesi için neler yapılabilir, bununla ilgili donanım, personel ve yönetmelikler bağlamında bakanlıklarla yapılacak girişimler masaya yatırıldı. Artık bağlı bulunduğu iller de meslek birlikleri oluşturmuş ve önemli, canlı ve hareketli bir STK olgusu taşıyan Sürücü Kursları ve Eğitimcileri hakettiği önemi saygıyı yakalama noktasında önemli yolu katetmiştir. Bunda Federasyonların ve konfederasyonun yanında illerdeki Sürücü kursları derneklerinin sektörü daha bilinçli ve nitelikli hale getirmek için takındıkları tavır çok önemlidir.

7 martta yayınlan mtsk yönetmeliğinin tartışıldığı, gelecekteki kısa, orta, uzun vade eylem planlarının taslağının oluşturulduğu toplantı sektör için çok olumlu geçmiş ve yakın zamanda meyvelerini vereceği, sektöre yapacağı olumlu katkılar göz önüne serilmiştir” dedi.

Toplantıya ev sahipliği yapan ASKEF başkanı Seyfi Moroğlu katılımcılara teşekkür ederek bu gibi toplantıların birlik ve beraberliğimize katkılarının öneminden bahsederek kısa zamanda yine biraraya geleceğimizi belirtti. TÜSEKON başkan ve yardımcılarına teşekkür etti.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co