Asılsız Ermeni İddalarına 24 Nisan da cevap

Asılsız Ermeni İddalarına 24 Nisan da cevap

KAHRAMANMARAŞ- 100’e yakın sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu :” Asılsız Ermeni İddialarına kınama ve şehitlerimizi anmak için 24 Nisan 2016 Pazar günü Süleymanlı da buluşma kararı alındı.

Sivil toplum kuruluşları adına basın toplantısı yapan Ahmet Kolutek :” Pazar günü Yunus Emre Taziye evinin orada buluşacağız, araçlarda Türk Bayrağı haricinde hiçbir siyasi parti veya dernek aplemi olmayacak birlikte Süleymanlı ‘ya giderek şehitlerimiz rahmetle anacağız ermeni iddalarını da ret edeceğiz,” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Katip Handa bu sabah basın mensupları ile bir araya gelen basın toplantısında :  Tertip Komitesi başkanı Ahmet KOlutek, yönetim kurulu , Vahit Bağcı, Muharrem Erantepli, Süleyman Erayman, Yusuf Bülbül, Murat Çakıroğlu, ve Basın Sözcüsü Cuma Karalar basını bilgilendirdi.

Başkan Ahmet Kolutek: Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren, yaklaşık 100 Sivil Toplu Kuruluşu Süleymanlı Şehitliğinde bir araya gelerek 1915 yılında Nefsi Müdafaa için gerçekleştirilen tehcir olayını Dünyaya soykırım olarak deklare etmeye çalışan Ermeni diasporasının bu asılsız sözde soykırım iddialarını kınamak ve Zeytun bölgesi ile Andırın yöresinde Ermeni komitacıları tarafından savunmasız katledilen Müslüman Türk şehitleri için anma programı düzenliyor.

Program ile ilgili Tertip komitesi adına Ahmet Kolutek ; yaptığı açıklamada

Türk Milleti, Osmanlı coğrafyasında yaklaşık dokuz yüz yıl boyunca sınırları içinde bulunan Müslüman Türk unsurunun dışındaki farklı etnik ve dini gruplara barış ve kardeşlik ortamı tesis etmiştir.

ermeni (2)

Fakat 19. Yüzyılın sonlarına doğru Osmanlının diğer bölgelerinde olduğu gibi Zeytun bölgesindeki Ermenilerde örgütlenerek Türk Milletinin varlığından rahatsız olan Emperyalist güçlerle beraber hareket ederek isyan etmişlerdir.

Tehcirden 20 yıl önce 1895 yılında İngiltere Rusya Fransa, İtalya ve Avusturya devletleri tarafından kışkırtılan Eşkıya Baran AGASİ önderliğindeki yaklaşık 15 bin Ermeni çetesi 2 Ekim 1895 yılında Osmanlıya karşı Zeytun Bölgesinde en büyük isyanı çıkarmışlardır.2 ekim ile 24 kasım 1895 tarihleri arasında , Baydemirli, Kertmen Bertiz Beşenli Zeytun Fırnız Çukurhisar Kürtül Yenidemir Demrek Sarımollalı Yenicekale Gökgedik Andırın Kazası ve Geben gibi yerleşim yerlerini basarak yaklaşık 26 bin korumasız Müslüman Türkü akıl almaz işkencelerle katletmişlerdir.

Zeytun Askeri kışlasında esir aldıkları 600 Türk Askerinin bazılarının ayak derilerini yüzerek kışlada yakmışlardır. Bazı askerlerimizi de Asker Kayası denilen yerden atarak şehit etmişlerdir.

Andırın ve Geben bölgesinde tarif edilemeyecek katliama girişerek savunmasız insanları görev yapan memurları ve birçok kadını tutsak ederek Zeytuna getirdiler. Kadınlara tecavüz ederek Zeytun köprüsünden diri diri atmışlardır.

Türk Milleti 1. Dünya Savaşında Çanakkale gibi birçok cephede ölüm kalım savaşı verirken yine emperyalist güçlerle işbirliğine girerek Anadolu’nun bazı bölgelerinde ayaklanmak suretiyle ordumuzu arkadan hançerlemişlerdir.

Bunların akabinde Osmanlı kendisini müdafaa için Tehciri yapmak zorunda kalmıştır.

Nefsi müdafaa için gerçekleştirilen Tehçir’in Ermeni diasporasının iddia ettiği gibi bir soykırım olmadığını bu iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğunu dünya ilan edeceğiz. 2 Ekim 1895 -30 Haziran 1921 yılları arasında Ermeni eşkıyaları tarafından savunmasız akıl almaz işkencelerle katledilerek şehit edilen 26 bin Müslüman Türkü anacağız

Milli ve Manevi Duyguları olan Herkesi Davet Ediyoruz.

Hareket Yeri :   Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi

Hareket Saati :  10.00

Program yeri  :  Süleymanlı Şehitliği ve Kanlı Köprü

Program saati :  13.30

Ulaşım           :  Özel araçlarla

Tertip Komitesi İletişim: Ahmet KOLUTEK 05056450656

 

 

 

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co