Aşçılar Mutfak Müzesi’nde

Aşçılar Mutfak Müzesi’nde

  Kahramanmaraş Aşçılar ve Pastacılar Derneği’yle Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’nun düzenlediği Yöresel Lezzetler Mutfak Atölyesi Etkinliği Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi’nde gerçekleştirildi.
  Sütçü İmam Üniversitesi aşçılık bölümü öğrencilerine Workshop eğitimin de verildiği etkinliği Dulkadiroğlu Belediyesi, Kahramanmaraş Aşılar ve Pastacılar Derneği ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu ortaklaşa düzenledi. Öğrencilere yönelik Workshop eğitimini Türkolog, Workshop Eğitmeni Sibel Topçuoğlu Dedeoğlu verdi.
  Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetlerinin de sunulduğu etkinlikte konuşan Kahramanmaraş Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Ayşe Nazlı, kendilerine bu imkanı veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür etti. Kahramanmaraş’ın yöresel lezzetlerini tanıtmak ve dünyaya duyurmak adına yaptıkları çalışmaları anlatan Nazlı, bu noktada Dulkadiroğlu Belediyesi’nin şehre kazandırdığı Mutfak Müzesi’nin önemine değindi.


Nazlı, konuyla ilgili yaptığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Konfederasyonumuzla birlikte Kahramanmaraş’ımızın mutfak kültürünün tanıtılması adına böyle güzel bir çalışma yaptık. Konfederasyon Başkanımız Gökhan bey de bizleri yalnız bırakmadılar. Desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemediler. Etkinliğimiz kapsamında Sütçü İmam Üniversitesi öğrencilerimize Workshop eğitimi verildi. Bu eğitim programını da bizlere her türlü imkanı sunan Mutfak Müzemizde uygulamayı uygun gördük. Unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerimizi bu sayede ön plana çıkarmış olduk. Ben bizlere bu imkanı sunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür ediyorum.”
Etkinliğe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Cevdet Kabakçı ve Kahramanmaraş Kültür ve Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı katıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co