asarız – keseriz..

Anasayfa Genel 09 Nisan 2014
asarız – keseriz..

Bir hakkı sahibine vermek istiyorum: Ak Parti Onikişubat Belediye Meclisi üyesi adayı Muharrem Erantepli, gerçekten çok güzel bir yemek organizesi yaptı.. Seviyeli insanlar yemeğe katıldı, ve MHP ve BBP ismi bile toplantıda geçmedi..

Muharrem Erantepli açılış konuşmasını yaptı.. Neden ak Parti dedi.. Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Fatih Mehmet Erkoç bir konuşma yaptı.. toplantıda Ak Parti dışında herkesimden insan olunca konuşmalar çok güzel ve seviyeli idi..

BBP eski ilçe başkanı Bekir Kılıç bir kısa konuşma yaptı ve BBP den veya başka partilerden söz edilmedi, parti ismi kullanılmadı.

Böyle olmasına rağmen nasıl oldu, nasıl olmadı bilemiyorum.. gazetelerde, internet sitelerinde: , “ Ülkücülerden Ak partiye Destek” “ Ülkücüler Ak Partiye katıldı” gibi başlıklarla haberlerin çıkması işin doğrusu bende bir gazeteci olarak anlamış değilim..

Muharrem Erantepli: “ Neden Ak partiye katıldığını yaşanan olayları anlatarak başladı ve hiçbir parti veya şahıs ismi kullanmadı..

Fatih Mehmet Erkoç ise: karşısında 30-40 yıllık siyasetçiler, hemen her görüşten insanlar olunca cümleleri çok dikkatli ve bir akademisyen gibi konuşma yaparak herkesi kucakladı..

Bekir Kılıç : ise o da seviyeli güzel bir konuşma yaptı ve hiçbir partinin adını azına bile almadı. Bu seçimde Fatih Mehmet Erkoç’a destek vereceklerini söyledi.

Hal böyle olduğu halde: Gazete ve İnternette haberler nasıl yanlış ve yanlı girdiğini halen anlamış değilim..nokta..

Haberler çıktıktan sonra MHP tutumu !..

Haberler çıktı doğru değil, ama MHP’nin tutumu ve saldırganlığı da hiç hoş değil, yanlış haber kadar , MHP’in saldırganlığı da yanlıştır..

Asarız – Keseriz, Kırarız, Dökeriz , tehditleri ve yapılan saldırganlık hiç hoş değil, bu MHP’ye puan kayıp ettirmekten başka bir işe yaramaz..

Bende yaza bilirim, hiç istemediğim halde yanlış bir yazı yazmış olabilirim, gözden kaçan bir yazı olabilir.. hemen asarım, keserim, kırarım, dökerim ile bir yere varamayız..

MHP Mustafa Daşçı ile güzel bir ivme yakalamış, tam gaz gidiyordu, Mustafa Poyraz’a olan tepkiler sebebi ile belediye başkanlığına doğru koşuyordu.. o gün yapılan aynı saldırganlık sonucu vatandaş şunu demeye başladı: “ Belediyeyi bunlar alırsa bizi kapıdan içeri sokmazlar” diyerek son günlerde yeniden ak partiye döndüler..

MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı ve ekibi : yapılan hareketi ve saldırganlığı gözden geçirmesini tavsiye ederiz..

Her şey diyalog ile çözülür: Yanlış olabilir, karşılıklı görüşerek, mesele çözülmelidir.. Asarız, keseriz, Mehkemeye veriyoruz, tehditleri ile bir yere varamazsınız..

Olayı yaşayan biriyim ben: Haber doğru değil, orada bir katılım töreni olmadı..

Ülkücülerden Ak Partiye bir destek de olmadı..

Ama haberler böyle çıkmaş yapacak bir şey var oda : karşılıklı diyalog ‘la yanlış çıkan haberleri düzetmektir..

Cam – Çerçeve indirmek, kırıp dökmek doğru olan bir olay değildir..

Bu gerilmenin zararını MHP görür..

Her şey hoş görü içinde çözülmelidir..

Asarız, kırarız, mahkemeye veriz, öldürüz, tehditleri ile bir yere varamazsınız..

Yanlış haber düzeltilir, ama bu saldırı ile değil hoş görü ile olur..

MHP seçim kazanmak bir oy almak istiyorsa : Önce hoş görü sahibi olmalıdır..

Bir birimizi sevemediğimiz sürece bir yere varamayız..

İyi günler..writemyessay4me.org

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co