ARTIK SİZİ TANIYORUZ MARGOTLAR

ARTIK SİZİ TANIYORUZ MARGOTLAR

 

Sabah haberlerini okuyorum, İsveç Diş İşleri Bakanının tehdit ve baskı kokan açıklaması dikkatimden kaçmadı. Acaba dedim, bu haberin arkasında ne var. Gazetecilikte tespit ettiğim bir şey var ki; “ Hiçbir haber saf ve nedensiz değildir.”

 

Ne diyor Margot Wallström açıklamasında Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler’in şimdi Türkiye’ye tepki göstermesi gerek. ‘‘Türkiye’deki gelişmeler ciddi, endişe verici ve kabul edilemez.

 

Burada durayım yani diyor ki Margot hanım, darbeciler başarısız oldu, bu kabul edilemez veya biraz daha masumcasını aktarayım, darbecilere yapılanları kabul etmiyoruz.

 

Neyse açıklamasına devam edelim: Yeni bir darbe girişimine maruz kalmış bir ülkedeki durumun belirsizliği anlaşılabilir.(Bizde hiç belirsizlik yok) Ancak uluslararası anlaşmalar ve insan haklarına saygı gösterilmeli. Basının özgür olması, medya ve düşünce “özgürlüğü demokratik bir ülkede vazgeçilemeyecek kadar önemlidir.”

 

Burayı da açalım, Margot hanım darbeyi destekleyen ve kapatılan gazeteleri kapatmayın, tutuklanan tetikçi gazeteleri tutuklamayın.  Olur başüstüne, hemen yapalım. Tövbe tövbe.

 

Bu Margot’a tutaklanan gazetecilerden Nazlı Ilıcak’ın pişmanlık açıklamasını okutmak gerek. Ilacak ne dedi; “ Bunların ne mal olduğunu o gece öğrendim!” Ben de yanıldığımı düşünüyorum. Bu yapının aslında dindar bir yapı olmadığını, mazlum bir yapı olmayıp, örgütsel bir yapılanma olduğunu yeni anladığım için üzgünüm!”

 

MARGOT KİM ?

 

Bir söz duydum mu ardık, bu neci, kim diye araştırıyorum. Hana derler ya; “ Bir lafa bakarım laf mi diye; birde söyleyene bakarım adam mı diye!

 

Margot kim diye vikipedi ye sordum. Baktım ki, PKK’nın sivil ayağının Avrupa’da görüştüğü, onların bel bağladığı bir solcu siyasetçi.

 

Sosyal demokrat gençlik hareketi’nde 1974-1977 yılları arasında görevler üstlenmiş, 1979-1985 yıllarında İsveç Sosyal Demokrat Partisi’nden milletvekilliği yapmıştır. 2014 yılında Sosyal Demokratların iktidara gelmesiyle beraber İsveç Dışişleri Bakanlığına getirilmiş.

 

Türkiyeye baskıyı artırmalıyız diyen Margot;  En azından AB açısından Türkiye’nin üyelik başvurusunu nasıl değerlendireceğimiz açısından bakılmalı. Bu nedenle Türkiye’deki gelişmeler protesto etmeli ve ülke üzerindeki baskıyı arttırmalıyız. Ancak aynı zamanda Türkiye ile diyaloğun sürdürülmesi için mevcut platformları kullanmalıyız” diyor.

 

İkiyüzlü batı, milletimin darbeye dik duruşunu takdir etmeleri gerekirken, darbecilerin hamiliğini soyunuyor. Bakın Almanya’da Cumhurbaşkanımızın videokonferans konuşmasını engelledi.

 

HADLERİ BİLDİRİLİYOR, YÜREĞİMİZ SOĞUYOR

 

Çok şükür ki, artık Margotların densiz açıklamaları karşılıksız kalmıyor. Gerek Meclis Başkanımız ve gerekse diğer devlet adamlarımız onların bu açıklamalarına çatır çatır cevap veriyorlar. Neden, çünkü batı suçüstü yakalandı.

 

Bir yandan Cumhuriyet, Demokrasi, insan hakları diyeceksiniz, bir yandan ülkemdeki kalkışmayı yapanları kınamak yerine, savunmalarını yapacaksınız. Kabul edilir bir durum değil.

 

Türk milleti hukuksuz ve adaletsiz herşeye karşı durur, ülkemizde bir sıkıntı olursa bunun cevabını da verir ki bu konularda sizin ne hakkınız var ne haddiniz var. Biz sizin ülkenizin iç işlerine karışıyor muyuz?

 

Bizi AB’den mi çıkartacaksınız, girmedik ki çıkalım. Zaten olmayacak bunu da biliyoruz. Kaldı ki sizin değerlerinizi siz kendiniz ayaklar altına almışınız, bize ne hikaya anlatıyorsunuz.

 

Durun biraz.

 

Siz batılılar ‘alleksiniz ‘

 

İkiyüzlüsünüz ve bu nedenle batacaksınız.

 

Ey batılı Margotların çocukları; “Demokrasi havarisi iddianız vardı, bu iddianız ülkemdeki darbe girişimine destek vererek, daha açık Mısır darbesindeki tutumunuz ile gaz olmuştur”

 

Biz artık sizin her istediğinizi yapacak bir millet değiliz.Galiba dirilişimiz sizi rahatsız etti.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co