Armadaş şikâyetlere açıklık getirdi

Armadaş şikâyetlere açıklık getirdi

Armadaş Enerji koordinatörü Yaşar Çıkış Mado evinde düzenlediği basın toplantısında ,”doğalgazın fiyatına herhangi bir zam yapılmadığını, sözleşme gereği yüzde 20 gibi tesis ücreti alınıyor, bundan sonra da alınmaya devam edeceğini,” söyledi.

EPDK ile yapılan sözleşme gereği 8 yıl yatırım yaptık, şimdi bunun bedeli tüketiciden geri alınıyor, Doğalgaz fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruları yanıtlayan Yaşar Çıkış, “Son dönemde gerek şirketimize yapılan müracaatlar gerek şikayet bazındaki maillerde gördük ki doğal gaza zam yapıldı veya Armadaş fiyatları arttırdı yönünde bir yaklaşım oldu. Biz yapmadık, şözleşmeden doğan hak ,” diye konuştu.

Abonelik – depozit, her türlü garanti güvencesini alan şirket şimdi de yer altına döşediği borunun bedelini aboneden alırken: Yaşar Çıkış : Şunu belirtmek istiyorum ki doğalgazın fiyatına herhangi bir zam yapılmadı” dedi. Fiyatların sabit olduğunu belirten Çıkış, “ Sayın bakanımızın dediği gibi doğalgazın fiyatı sabit. Sadece ihale mantığı gereği ilk 8 yıl bittikten sonra Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun sistem kullanım bedelinde yaptığı düzenleme var. Yaptığınız yatırımın karşılığı olarak verilen bir reel makul getiri, artı operasyonel maliyetleri düzenleme kuruluna sunacaksınız, onunu karşılığında şehir halkının kullanım bedeli olarak sistem kullanım bedeli sunulur. Bu sadece Kahramanmaraş’ta değil Türkiye’nin pek çok ilinde uygulanan bir yaptırım. Bu düzenlemeyi de Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu yaptı” şeklinde konuştu.

KOMŞUMUN FATURASI FARKLI BENİMKİ FARKLI

Biçilen bedel sıfırlanıncaya kadar 1 Ocak 2015 dan başlayarak ücret alınacağını , Bu fiyat tarifesi 1 Ocaktan itibaren geçerli olduğu olduğunu vurgulayan Çıkış, “Okuma periyotları eder, halkın mağdur olmaması için yapılan fiyatlandırma da aritmetik ortalama alındığı için, Aralık- Ocak ayı kullanımları da aritmetik ortalamaya göre belirlendi. Yani kullandığınız gazın ne kadarını Aralık ayından kullandınız, ne kadarını Ocak ayında kullandınız, buna göre bir aritmetik ortalama belirlendi” dedi. Çıkış, “Bize gelen şikâyetlerde komşusunun faturasıyla kendisini faturasının farklı geldiği yazıyor. Bu durumda Aralık ayında kullandığınız birim fiyat fark oluşturuyor. Yani Aralıktan 20 gün Ocak’tan 10 gün kullandıysanız birim fiyatınız son düzenlemelerin 1 Ocak’ta faaliyete geçmesinden dolayı farklı gelebilir. Mevcut düzenleme 2016’nın sonuna kadar geçerli” dedi.

Çıkış her ay Armadaş’ın sorunları hakkında halkla bir toplantı yapacağını söyleyerek, “Armagaz lisanslı bir şirkettir. Yani atacağı her bir adım kanun, tebliğ. Kurul kararlarıyla düzenlenmiş durumda. Kendi başımıza hareket etmemiz veya kendimiz bir kural koymamız mümkün değil. Bu anlamda da eğer bir yere yatırım yapacaksak ilgili kamu kurumlarının izni şarttır. Biz nerelere yatırım yapacağımızı belirler ve kurula sunarız. Kurul detaylara çok girmez. Biz 2016 yılının sonuna kadar nerelere yatırım yapacağımızı belirleyip kurula sunduk” şeklinde konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

“Armadaş şikâyetlere açıklık getirdi” için bir cevap

 1. Deniz dedi ki:

  Armadaş borcunuzu ödemeniz halinde 24 saat içerisinde doğal gazınızı açacağını taahhüt eden ama taahhüdünde durmayan kuruluş. başıma gelen olay da bu.

  sen taahhüdünde durmayınca gelip hemen doğal gazı, kapıyı bile çalıp durumu belirtmeden kesmeyi biliyor ama kendi taahhüdünü yerine getirmiyor beyefendiler. sen ne yapabiliyorsun o zaman. hiçbirşey! *

  kendilerine hasta halimle beddualar ediyorum 5 saattir. tee haziran ayındaki borçtan dolayı dün gelip doğal gazı kesmişler. (doğal gaz faturası otomatik ödemeden kesilmemiş anlamadığım bir şekilde.) 25 liralık borç için hiçbir taahhütte bulunmadan gelip kesmişler, bir de mühür yerleştirmişler vanaya. 

  hadi dedik olsun madem. hemen borcu ödeyip 24 saat içinde açılması için gerekli işlemleri başlattık. hala ne gelen var ne giden. evde hasta hasta yatıyorum. bu sıcakta duş alamıyorum, sıcak bir çorba yapamıyorum. sadece beddua ediyorum. 

  müşteri hizmetleri “biz sadece kayıt oluşturabiliriz, size ne zaman açılacağını söyleyemeyiz onlar gece saat 23.00’a kadar çalışıyorlar bla bla bla. ” diyor.

  gardaş o kadar süre çalışıp ta, bu adamlar 24 saatte benim evin doğal gazını açmaya vakit bulamıyorlarsa, bu demektir ki; doğal gaz abonelerinin yarısından fazlası borcunu ödememiş dogal gazı kapanmış. 30 saniye sürmüyor açması çünkü. eminim buna da bir cevabınız vardır sizin ya neyse… 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co