Arınç, “Kahramanmaraş benim için çok önemli!”

Arınç, “Kahramanmaraş benim için çok önemli!”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kahramanmaraş’ın 2002 yılında bu yana tüm seçimlerde tüm illerden yüzde 20 daha fazla oy veren bir yer olduğunu söyledi. Arınç: “2004, 2009, 2014 mahalli seçimler. Hepsinde başpehlivan gibiyiz. Altın kemeri takmışız. Her seçimi başarı ile bitiriyoruz ve zaferler kazanıyoruz” dedi.

Arınç, AK Partinin Kahramanmaraş’a  ne zaman ihtiyacı olsa hep destek verdiğini belirten Arınç, buraya her şeyin yapılacağını söyledi. 2002, 2007 ve 2013 seçimleri 2004, 2009 ve 2014 mahalli seçimlerinde Kahramanmaraş’ın yüksek oy verdiğini belirten Arınç, konuşmasında şunları köydetti: “

TÜM SEÇİMLERDE KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE ORTALAMASININ EN AZ 20 PUAN ÜSTÜNDE

Sevgili Kahramanmaraşlılar, 2002 seçimlerinden önce de, Ak Parti kurulurken de, sonraki tüm seçimlerin mitinglerinde de Cumhurbaşkanımızla birlikte geldiği mi, bazen yalnız gelip konferanslar verdiğimi hatırlıyorum. 12 yıl geçti. Tek başımıza iktidardayız. Pek çok seçimler gördük. Referandumlar gördük. Hepsinden alnımızın akıyla çıktık, hepsini de kazandık hepsinde de zaferlerin ilk müjdesini Kahramanmaraş’tan aldık. 2002, 2007, 2013 tane milletvekili seçimi. 3’ünde de Kahramanmaraş’ta birinciyiz, hem de yüksek oy oranlarıyla. 2004, 2009, 2014 mahalli seçimler. Hepsinde başpehlivan gibiyiz. Altın kemeri takmışız. Her seçimi başarı ile bitiriyoruz ve zaferler kazanıyoruz. 2 referandum 2007 ve 2010. En sonuncusu da cumhurbaşkanlığı seçimi. Hepsinde Kahramanmaraş 1.inci zaferler kazanıyoruz ve altın sayfalarımızı tarihe yazıyoruz. Gelirken bütün notlara baktım. Her seçimde Türkiye ortalamasının en az 20 puan üstünde Kahramanmaraş oy toplamış. Bu çok müthiş bir şey. Bunu ancak siz başarabilirsiniz.

KAHRAMANMARAŞ’I İLK ÖNCE ZİYARET ETMESİNİN ÖNEMLİ BİR SEBEBİ VAR

Bu meydanda yıllar öncesinde belki pek çok konuşmalara, pek çok mitinglere katıldım. Her toplantı, her geçen ’kinden daha kalabalık, daha sevinçli, daha coşkuluydu. Bugün bir Pazar günü ve önümüzde seçimde yok. Ama siz yine binlerce Kahramanmaraşlı, değerli başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu karşılama üzere saatlerdir burada bekliyorsunuz size minnet borcumuz var. Bugün çok hayırlı işler yapılacak. Henüz başbakanlığının ikinci ayında başbakanımız, Kahramanmaraş’a büyük bir sevinçle koşarak size teşekkür etmek için geldi. 400 milyondan fazla olan kamu yatırımlarının ve belediye hizmetlerimizin de açılışını yapmak istedi. İlleri ziyaret ediyor. Öncelikli olarak Kahramanmaraş’ı ziyaret etmesinin de elbette büyük önemli bir sebebi var. Kendilerini bunu da açıklayacaklar.

HERKESİN TEREDDÜTTE OLDUĞU ZAMAN BİZ TEK BAŞIMIZA İKTİDAR OLDUK

Ama bir seçim benim için çok önemli 2002 seçimleri. Ak parti henüz 15 aylık bir parti ve başında genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan. Seçime 1 buçuk ay kala Yargıtay Sayın Erdoğan’ın adaylığını iptal etti seçime katılamazsın, genel başkan bile olamazsın dedi. Bizler seçime girdik arkadaşlarımla beraber. Herkes bir tereddüt geçirdi, herkes bir endişe duydu. Açana Erdoğan olmazsa bu partinin geleceği var mı diye. İktidar olabilecek mi. İktidar olursa bile ayakta kalabilecek mi. Bugün bu şeytanlığı Erdoğan’a yapanlar yarın neler yapmazlar. Bu partinin istikbali var mı diye bir tereddüt geçirdiler. Hamdolsun o seçimlerde biz Yüzde 35-36’lar aldık. 365 milletvekili çıkardık. Mecliste tek başımıza iktidar olduk.

KAHRAMANMARAŞ BİZE EN BAŞINDA GÜVENDİ VE YÜZDE 53,5 OY VERDİ

Herkesin tereddüt geçirdiği, hele bir iktidar olsun bu seçimleri geçirsin de öyle Ak Parti’ye oy veririz dediği zamanda Kahramanmaraş Yüzde 53.5 oy verdi. Bunu ben çok önemli görüyorum. Biz görerek elimizle tutarak karşımızdan bakarak bir şeye iman etmiyoruz. Gayba iman ediyoruz. Kahramanmaraş bir görelim bakalım birkaç sene geçsin de Ak partili oluruz diyenlere inat, Ben Gayba inanıyorum ben bu partiye güveniyorum bu adamlar dürüst siyaset yapıyor diyerek Türkiye ortalamasının 20 puan üstünde oy verdi. Sizleri alnınızdan öpüyorum, küçük kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum. Sadece bu meydanda bulunan 10 binlerce kişinin değil, tüm ilçeleri ile Ak Partinin bayrağını dalgalandıran, ona gönülden iman etmiş tüm Maraş’a selam olsun. Her seçimde fazlasını verdiniz. Bize hiçbir borcunuz yok. Bizim size borcumuz var. Başbakanımızın başkanlığında ne istiyorsanız yapacağız, neye ihtiyacınız varsa görülecek. Maraş artık tarım şehri olmaktan çıktı koskoca bir sanayi şehri haline geldi. Çalışanlarımız var. Okullarımız var. Üniversitemiz var. Yollarımız köprülerimiz barajlarımız var. Allah sizi bizlerden, bizi sizlerden ayırmasın”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co