Arif Balduk İlköğretim Okulu tamamlanıyor

07 Haziran 2013 Cuma Günü Mehmet Akif İnan Mahallesi’nde temeli atılan ve Hayırsever işadamı Mehmet Balduk tarafından yapımına başlatılan 24 derslikli Arif Balduk İlköğretim Okulu inşaatı hızla tamamlanıyor.

baldu ok6

TOBB eski Başkan Vekili, Ticaret Sanayi Odası Onursal Başkanı ve Nazar Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balduk, Gazeteci Bekir Doğan ve Niyazi Kara ile birlikte  yapımı devam eden 24 derslikli  Arif Balduk İlköğretim  Okulu İnşaatının yapımını yerinde inceledi.

baldu ok5

Balduk burada okulun inşaatını yapan Müteahhit Firma Sahibi Serdar Erdoğan Yılmaz’dan bilgiler aldı. Balduk okul içerisine yapılacak malzemeler dahil her şeyin kaliteli olmasını isteyerek bizim ismimize yakışır şekilde bir okul olması gerekir. Modern bir okul olsun ki bizim yaptığımız örnek olsun. Bundan sonra yapılacak okullarda kaliteli olsun.

baldu ok4

İlk başta aslında 12 derslik bir okul yapacaktık. Ama Sayın valimiz 24 derslikli olsun isteğinde bulununca bizde tamam dedik 24 derslikli okul yapımına başladık. Şu anda kaba inşaatı bitti. İnce işler yapılıyor. İnşallah kısa zamanda tamamlanacak ve yeni eğitim öğretim yılına hazır olacak” dedi.

baldu ok3

Müteahhit  Firma Sahibi Serdar Erdoğanyılmaz ise, “İnşaatımız hızlı bir şekilde ilerliyor.  Okul bahçe duvarı dahil kaba inşaatı bitti. İnce işler yapılıyor. 24 derslikli okulumuzun yalıtım kaplaması yapıldı. Boya işine geçildi. Mehmet Balduk Bey okul inşaatı boyunca zaman zaman gelip çalışmaları yerinde görüyor. Fikirlerini bize söylüyor.  Bizde mühendislik açısından bakıp fikirlerini de uygulamaya çalışıyoruz. Bu günde okul inşaatına geldi.

baldu ok7

 

baldu ok2

 

Çalışmaları yerinde gördü. Okulun boyasına, yere ve lavabolara döşenecek fayans döşemeleri konusundaki tercihlerini iletti.  Kendisi adımıza yakışır ve Kahramanmaraş’a örnek olacak bir okul olsun istiyor. Her şeyin 1. Sınıf olmasını istiyor. Bizlerde isteklerini yerine getiriyoruz. Çok güzel modern  bir okul olacak. Kendisine Kahramanmaraş’a böyle bir okul kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah örnek bir okul olacak. Yeni eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz. İnşallah Haziran ayı sonunda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etmeyi düşünüyoruz” dedi.

baldu ok1

baldu ok

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co