Arıcılık kursu açıldı

Arıcılık kursu açıldı

Bal Üretimini ve Kaliteyi artırmak amacıyla Dulkadiroğlu İlçesi, Baş Dervişli Mahallesinde Arıcılık Kursu açıldı.

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İŞKUR işbirliğinde bal üretimini ve kaliteyi artırmak için Baş Dervişli Mahallesinde çiftçilere yönelik Arıcılık kursu açıldı.

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül kurs programı hakkında şunları söyledi; “İlçemizde kaliteli arıcılık ve bal üretimi için ilçe müdürlüğü personelimiz sertifikalı eğitime başladılar. Böylelikle bal üretiminde söz sahibi olacak olan gençleri eğiterek bölgedeki arıcılık faaliyetlerine daha fazla katkı sağlanmış olunacaktır” dedi.

Kurs programında Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Veteriner Hekim Şeref Yurdagül ve Ziraat Mühendisi Mustafa Kekik tarafından Dünyada ve Türkiye’de Arıcılık, Arı Bireyleri, Arı Irkları, Arı Zararlıları ve Mücadelesi, İlkbahar ve Sonbahar Bakımı ve Bal Hasadı konularında katılımcı çiftçilere bilgi verilmektedir.

80 saat sürecek olan kurs sonunda, kursa katılan 30 çiftçiye, Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen törenle katılım belgesi verilecektir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co