Aras:” Halkın içinden gelen adayım”

Aras:” Halkın içinden gelen adayım”

KAHRAMANMARAŞ/  Bahtiyar Murat Aras, Ak parti İl başkanlığına gelerek Milletvekilliği için aday adaylığı dilekçesini verdi.

Ak partililere bir konuşma yapan Bahtiyar Murat Aras:  Kahramanmaraş’ı temsil  etmek bir şereftir.Bu şerefi cenabı Allah bize nasip ederse,Öncelikle şunu belirtmek isterim ki;bu güzel memleketi bu güzel insanları  hakkıyla temsil etmek ve şehrimin sesini en güzel şekilde duyurmak için var gücümle çalışacağımdan hepinizin emin olun.Bu büyük emanetin ve sorumluluğun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.20 yılı aşkın siyasi hayatım boyunca kendimi her zaman bu göreve hazırladım. Kişi olarak hazırladım. Bilgi olarak hazırladım.Yaşayış olarak hazırladım.

Aras: Kişi olarak hazırladım,Kahramanmaraş’ı temsil etmeye namzet biri olarak,hayatımınher kesimde, her düzeyden insanla iletişim kurdum,beraber oldum. Hiç kimseye ayrım yapmadım. Sağcı,solcu Alevi-Sünni demeden tüm kardeşlerimizle aynı candan ve samimi duygularla arkadaşlık yaptım.

Aras: Bilgi olarak hazırladım,şehrimin ve ülkemin önemli konuları üzerinde çalıştım kendimi geliştirdim ve şu an gündemimizde bulunan birçok sorunlar üzerine akademik çalışmalar yaptım,bu çalışmalardan bir tanesi olan Kürt Meselesi konusunda daha partiye girmeden önce  yararlı olur düşüncesiyle 100 sayfalık bir raporu sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yolladım.Ayrıca şehrimizin sosyal barışına ve kardeşliğine hizmet etmek amacıyla üç yıldır Maraş Alevileri üzerinde doktora çalışması yapmaktayım.Bununla beraber Türk-İslam tarihi, Türk-İran ilişkileri ve İslam coğrafyasındaki mezhep çatışmaları üzerine çalışmalarım devam etmektedir.

bekir

Bahtiyar Murat Aras: Yaşantı olarak hazırladım, bütün ömrün boyunca bir Maraşlı olmaktan gurur duydum .Kahramanmaraş’ı çeşitli alanlarda temsil etmek için hep uğraştım.Kültür hayatında,spor hayatında hep aktif görevler aldım. Ata sporumuz atıcılıkta milli sporcu olarak ülkemi yurt dışında temsil ettim.Kahrmanmaraş’a birçok madalya kazandırdım.Kahramanmaraşspor’da bir taraftar grubu başkanı olarak 1987 başladığımız yolculuğa 2002’de yönetici olarak devam ettim.Birçok sivil toplum örgütünde görev aldım,konferans verdim.

Aras: Bu gün talip olmak maksadıyla aranızda olduğumuz milletvekilliği nedir ne ifade etmektedir ve Türk siyasi hayatına ne zaman girmiştir? Değerli dostlar,milletvekilliği bana göre,1920’nin çok zor koşullarında vatanı ve milleti için gözünü kırpmadan canını vermek maksadıyla T.B.M.M’de toplanan ya istiklal ya ölüm diyen o kahraman ecdadın taşıdığı ruh demektir.Vatan perverlik demektir sadakat demektir fedakarlık demektir.İşte başbakanımız Prof.Ahmet Davutoğlu’nun bahsettiği milli mücadele ruhu budur. Yüce Allah’a yalvarıyorum ki,o acı günleri bir daha bu necip millete göstermesin.Ama o meclis çatısı altında toplanacak her kişi,o büyük ecadadın sahip olduğu samimiyeti,içtenliği ve öz veriyi taşısın ve bu millete o duygularla hizmet etsin.İşte ben böyle bir milletvekili olmak istiyorum.

Aras: Kıymetli dostlar her milletin tarihi bir karakteri bir misyonu vardır.Kimi milletler zülüm ve sömürü düzenini hakim kılmaya uğraşırken,benim milletim her gittiği yere huzur ve barış getirmiş ve mazlumun hakkını korumuştur.Kimi milletler barış getireceğim diye girdiği yerlerde kan ve göz yaşı bırakırken, benim  milletim kendine silah sıkanlara bile kendine sığınınca kucağını açmıştır, bağrına basmıştır, bağışlamıştır. Bu millet böyle bir millettir. Ve bu millete, Türk milletine hizmet şereflerin en büyüğüdür.

Aras: Biz atalarımızdan aldığımız güç ve azimle bu coğrafyada mazlumun savunucusu zaliminde korkulu rüyası olmaya bin yıl önce başladık ve buna aynı aşkla devam edeceğiz.Bu milletin böyle bir misyonu böyle bir karakteri vardır.Doğu Türkistan’dan ,Güney Afrika’ya kadar nerde bir mazlum varsa bizi yanında bulmuştur yine bulacaktır.Yeter ki ,bu güçlenen Türkiye’nin tekrar içe kapanmasını kendi kısır çekişmeleriyle enerjisini sarf etmesini isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyelim.İçimizden çıkardıkları nifakla istrikrarımızıbozmayalım.Bir olalım, iri olalım ,diri olalım. Allah Yar ve Yardımcımız olsun Allah utandırmasın.Hepinize saygılar sunuyorum.dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co