Anteplioğlu “Basın çok önemli”

Anteplioğlu “Basın çok önemli”

Gazetecilerden Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu’na ziyaret

“Basın çok önemli”

 

ONİKİŞUBAT/ Kahramanmaraş’ın Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, “Basın çok önemli, bizim göremediğimiz, duyamadığımız her konuyu basın’dan duyup öğreniyoruz,” dedi.

Gazeteci Bekir Doğan, Mehmet Fiskeci, Neşe Yıldızhan, Adem Gemci, İsmail Koyuncu, Halil Hınaz ile sabah çayı içen , Onikişubat Kaymakamı Mustafa  Anteplioğlu: “Ben basına çok önem veriyorum, basın bizim gözümüz, kulağımız, geçenlerde bir gazetemizde bir mağdur ailenin haberi çıkmıştı, biz onu gazete haberi ile haberdar olduk, o aileye 50 bin yakın para harcadık, Devlet bize burada bunun için maaş veriyor vatandaşa hizmet verelim diye buradayız, her kişinin başına bir görevli dikemediğimiz için olup bitenleri gazetelerden basın dan öğreniyorum,” dedi.

Sabah görevime geldiğimde : Öncelik ilimizde çıkan mahalli gazeteleri bir gözden geçirim, sonra ulusal gazetelerimize, sonra İnternethaber sitelerine girer haberlerine bakarım, köşe yazarlarını okurum, bizi ilgilendiren her hangi bir konu varsa onun gereğini yaparım diyen Onikişubat ilçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu: “Basın benim için , biz görevliler için çok önemli, sizlerde bizler gibi kamu hizmeti yapıyorsunuz sizlere yardımcı olmak bizim görevimiz, özellikle mahalli basın yaşaması gerekiyor, devlet resmi ilan ve abone olarak, sanayici ve iş adamımız, ilan vererek, esnafımız halkımız gazetelerimize abone olarak gazetelerin yaşaması gerekiyor.. basın önemini çok iyi biliyorum,” diyerek yaşadığı bir çok olaydan örnekler anlattı.

Sabah çayını basın mensupları ile birlikte içen, çay simit, kahve, mütevazi bir sohbet ortamında Kahramanmaraş meseleleri ve ülke gündeminin masaya yatırıldığı ziyarette , gazetecilerin sorularını da cevapladı.

Kahramanmaraş tam olarak bilinmiyor !

Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu: “Ben Kilis’liyim, Kahramanmaraş – Kilis insan yapısı ve kültürü bir birine çok benziyor, Vali yardımcılığı ve Kaymakamlık olarak 5 yılı aşkın süredir görevi yapıyorum, ama Kahramanmaraş batı da halk arasında bilinmiyor, batı illerimizde Kahramanmaraş denildiği zaman, Diyarbakır dan daha doğu da küçük şöyle 100 bin nüfusu bile olmayan bir il olarak algılanıyor, Kahramanmaraş saklı bir cennet bunu bizim gibi kamu görevlileri buraya gelince görüyor, veya bir sebeple Kahramanmaraş’a ilk defa gelen böyle görüyor,” diyerek Kahramanmaraş’ın bilinmeyen yönlerini bizlere anlattı..

Sabah sohbeti sonunda ise : Gazeteciler ,  Bekir Doğan, Mehmet Fiskeci, Neşe Yıldızhan, Adem Gemci, İsmail Koyuncu, Halil Hınaz ile, Onikişubat Kaymakamı Mustafa  Anteplioğlu günün anısına bir hatıra resmi çektirerek ziyareti tamamladı..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co