Ankara’nın yolları

Ankara’nın yolları

Ankara yolları

Sabah ezanı ile gözümüzü açıp, Ankara ‘ya gitmek üzere hava alanına doğru yola çıktım.. Hava alanında : Niyazi Kara, İsmail Celfin hocam , Fatih Köşker ve bir çok tanıdık dostla buluşarak , yaklaşık 140 yolcu ile  beraber  Ankara’ya uçmak üzere uçağımıza bindik..

Sabah 06 45 de Kahramanmaraş hava alanından Ankara ‘ya uçuyoruz,  birinin telefonunda, Ankara’alı Turgut, :”Ankara’nın bağları da büklüm büklüm yolları, ne zaman sarhoş oldun da kaldıramıyor kolları,” türküsü çalmaya başladı..

Yolculara gitti bir gülmek ki ne gülme..

Sonra : bir anons telefonlarınızı kapatınız, yerlerinize oturarak emniyet kemerlerinizi takınız anonsu ile yolculuk başlıyor..

Neyse uçağımıza bindik, 4 koltuk boş kaldı gerisinin tamamı doldu, doluluk oranı sevindirici, giden yolculardan tanıdıklar var, sorduk hayırdır yolculuk nereye diye.. Ankara, İstanbul, Antalya, Yurt dışı yocuları var..

Adana, Gaziantep’e uçağa yetişeceğim diye kaybettiğimiz yüzlerce candan sonra bugün Ankara’ya sabah uçakla gitmek çok keyifli..! Bu uçak seferi bizi çok rahatlattı..

Uçağımız tam zamanında havalandı..

Milletvekilleri gelmeden: Hatta Meclis ‘in kapısı açılmadan biz Ankara’ya varmıştık..

İstanbul- Antalya ve Yurt dışına gidenler ise uçaklarına binerek gidecekleri yere doğru yol aldıklarını gördük.. çok sevindik..

Sabah bizim Doktor ile buluştuk, ona emanetlerini verdim, sonra ise Meclis çıktık.. ilk durağımız Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil oldu.

Sabah çayını Nevzat Pakdil beyin makamında içtikten sonra Vekillerimizi sıra ile ziyaret ettim, bulduklarımın çayını içtim, bulamadıklarıma bir gazete bırakarak çıktık..

Ak parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç beyden söz almıştık, bir hafta öncesinden ve öğle yemeğini beraber yiyecektik , öyle de yaptık..

Ankara ziyaretimizin bir tek sebebi vardı, THY ‘larına sabah erken uçak koydurmaları ve gece ise 12 30 da Kahramanmaraş dönmesini sağlamalarından dolayı emeği geçenlere ve vekillerimize  teşekkür etmekti..

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili, Gurup Başkan vekili Mahir Ünal bey , daha sonra MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu ile bir araya geldik..

Bu arada TBMM yeni binası şık olmuş, vekil danışmanları ve sekreteryası banka vezneleri gibi olmuş ama eskiye göre hoş  şık olmuş.. yerlerini bulması kolaylaşmış..

TBMM Meclisi asansörlerinde Seda Sayan ile karşılaştık.. sanki tv de genç görünen Seda hanımı yakından görünce benim yaşım ortaya çıktı.. oysa daha ben 16 yaşında bir gencim…Seda Sayan aplamız ise 19 yaşında…! Yani televizyonlar öyle gösteriyor..!

Belediye başkanı olduğu gün Ankara’ya koşan ilçe belediye başkanlarımızı gördüm.. ve onlara sordum hayırdır ? ne işiniz var Ankara da ?…

Eh yeni belediye başkanı olduk ya biraz destek aramaya geldik dediler.. Belediye’ye destek cevabını aldığımda: Onlara “ Beyler Ankara öldü ! Ankara artık yok, sizin için Kahramanmaraş büyükşehir var, Kanalisazyon, su, yol işleriniz için KASİK , diger yatırımlarınız için Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları , ziyaret yeriniz ize Genel Sekreter ve Yardımcıları, Büyükşehir Belediye başkanı ise Cumhurbaşkanı arada bir görürseniz eh eh eh diyeceksiniz!..

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç: İlçe Belediye başkanlarını yardımcılarını Kahramanmaraş’ta toplayarak, Büyükşehir Belediye yasasını, Büyükşehir Belediyesinin ilçelere ve eski adı ile köy, yeni mahallelerimize ne gibi hizmet vereceğini, artık, Ankara yok, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı , Genel Sekreter ve Yardımcıları, Daire başkanları olduğunu iyi bir anlatması gerekiyor..

Dilimizin döndüğünce büyükşehir yasasını başkanlara anlattık, sonra ise Ankara ziyaretlerimize devam ettik..

Salih Yılmaz ile buluştuk, sonra akşam bizim doktor ile bir araya geldik, Sayın Süleyman Demir beyle buluşarak Ankara ziyaretimizi tamamlıyarak Kahramanmaraş’a dönmek üzere Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Sıtkı Güvenç beyle Süleyman Demir beyin sendika binasında buluştuk..

Vipden uçağa binerek, bir saat rotarlı da olsa Kahramanmaraş’a ulaşarak evimizde huzur içinde yatmanın keyfini yaşadık..

Sıtkı Güvenç beyle enine boyuna uçak saatleri ve hava alanının Adana yolu tarafına pist uzatmasını yeni, uçak seferleri üzerinde konuştuk.. Güzel bir Ankara yolculuğu oldu.. Kahramanmaraş’ımız için müjdelerle döndük..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co