Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlılar iftarda buluştu

Ankara’da yaşayan Kahramanmaraşlılar iftarda buluştu

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı(KEV) ile Kahramanmaraş ve ilçeleri Derneği(MAR-DER)‘nin geleneksel hale getirdiği Ankara Akman Rönesans’daki büyük iftar programına, Kahramanmaraşlılar yoğun ilgi gösterdi.
Programa Kahramanmaraş Milletvekilleri, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt ile Kahramanmaraş ve İlçeleri Derneği (MAR-DER) Başkanı Abdurrahman Köroğlu’nun ev sahipliği yaptığı organizasyona, katkılarından dolayı Kahramanmaraş Kipaş Kağıt Fabrikası Yönetimi, Çınar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu başkanı Salahattin Hacıömeroğlu, Türem Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Yıldırım, Merkez Galvaniz Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Öztürk, Tekimaş A.Ş Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Malkar, çok sayıda bürokrat, yargı mensubu, Kırıkkale Dernek Başkanı, ve yaklaşık 700 Kahramanmaraşlı katıldı.

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı (4)

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt, yaptığı açıklamada şunları belirtti; “Ramazan sevgi ve paylaşma ayıdır. Kainatın sevgilisi Rasûlullah (sav) bir hadisi şeriflerinde: “Canım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki; İman etmeden Cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmeden de iman etmiş olmazsınız. Size yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir işi göstereyim mi? Selamı aranızda yaygınlaştırınız ” diye buyurmaktadır. Bu cihetle; Vakfımızın geleneksel hale getirdiği iftar yemekleri sayesinde Başkent’te yoğun iş temposu sebebiyle birbirini göremeyen eş, dost, akraba için vuslat vakti oluyor.Birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının güçlendirildiği,  bu güzel iftar sofrasında bizlerin buluşmasına vesile oldukları için teşekkür ediyoruz. Huzur, barış ve sevgi dolu yeni Ramazanlara kavuşmak dileğiyle, tüm hemşerilerimize  katılımlarından dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

Kahramanmaraş Eğitim Vakfı (2)

Tertip edilen yemeği, muhabbet, neş’e (ve tabiki çay ile) dolu dakikalar takip etti. İftar yemeği sonrasında Kahramanmaraşlılar geç saatlere kadar mekandan ayrılmayıp hasret giderdi ve etkinliğe duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.
Kahramanmaraş Eğitim Vakfı (1)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co