Andırınlılar Kapıçam’da buluştu

Andırınlılar Kapıçam’da buluştu

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Andırınlılar Pikniği Kapıçam Mesire alanında yoğun katılım ile gerçekleşti.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Andırınlılar Kapıçam mesire alanını sabahın erken saatlerinden gelerek alanı doldurdular.

Denek Başkanı Kolutek, “Kardeşlik ve dostluğun en anlamlı buluşmasına sahne olan bu pikniğin dostlukları pekiştirdiğini görüyoruz. Andırınlı hemşerilerimizi yılda iki defa olmak üzere bir araya getiriyoruz. Hemşerilerimiz yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar kuruyorlar bunlar son zamanda en çok ihtiyacımız olan kardeşlik ruhunu canlandırıyor” diye açıklama yaptı.

Program hazırlama ekibinden Dernek Başkan Yardımcısı Adem Kundakçı’da yapmış olduğu açıklamada bu tür programların devam edeceğini Andırınlıların kaynaşması ve beraber olması için çeşitli kültürel ve sosyal etkinliklerin yapılacağını beyan etti.

Eski oyunlardan “Kala” oyununu oynayan Andırınlılar Mendil Kapmaca, Elma Yeme, Halat Çekme, Yumurta Taşıma vb. oyunlarla çocuk, genç, yaşlı demeden doyasıya eğlendiler.

andırınpik (12)

Aksu Tv Genel Müdür Yardımcısı Erol Öner’in hem yarışmacı hem izleyici olarak katıldığı programa Ak Parti İl başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti İl başkan yardımcısı İdris Tezcan, Ziraat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Trafik Denetleme Şube Müdürü Arif Gürbüz,  Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Kültür ve Tarih Platformu Üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları katıldı.

andırınpik (5)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co