Andırınlılar 8.Tirşik Şöleninde Buluştu.

Andırınlılar 8.Tirşik Şöleninde Buluştu.

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Maddi Katkıları ile Düzenlenen 8. Tirşik Şöleni Yoğun Katılım İle gerçekleşti.

Öğretmen evi alt  salonunda düzenlenen Tirşik Şölenine Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İlker Çitil, İmran Kılıç, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem Erantepli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak  Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, KSÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Temiz, KSÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Saltalı, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, Ak Parti Andırın İlçe Başkanı Şaban Avcı, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç, Kahramanmaraş İlim Yayma Cemiyeti Başkanı M. Ali ÖZTÜRK, Gaziantep İlim Yayma Cemiyeti Yöneticisi Abdulemin Yaprak, Osmaniye Andırınlılar Derneği Başkanı Yunus Temiz, Kahramanmaraş Kültür ve Tarih Platformu,  Kurum Müdürleri, çeşitli STK temsilcileri İle Kahramanmaraş’ta yaşayan Andırınlılar katıldı.

tirsik (3)

Program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı. Düzenlenen programın açılış konuşmasını Andırınlılar Dernek Başkanı Ahmet Kolutek yaptı. Kolutek yapmış olduğu konuşmada şölenlerin ve Tirşik Şöleninin öneminden bahsetti. Kolutek  ayrıca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına ve Bakan Mahir Ünal’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Ak Parti Milletvekilleri İlker Çitil, İmran Kılıç, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem Erantepli birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş’taki Andırınlılara ve konuklara Tirşik ve Pilav ikramı yapıldı. Öğretmenevi alt salonunda gerçekleştirilen şölene katılımcıların büyük ilgi göstermesi nedeniyle davetlilerin bir kısmı yer bulmakta zorluk çekti.

Şölen Ankara Kızılay’da düzenlenen hain terör saldırısı münasebetiyle erken bitti.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co