Andırınlılar 7.Tirşik Şöleninde Buluştu

Andırınlılar 7.Tirşik Şöleninde Buluştu

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Tarafından Düzenlenen 7. Tirşik Şöleni Yoğun Katılım İle Gerçekleşti.

Öğretmen evi alt salonunda düzenlenen Tirşik Şölenine Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti İl Başkanı Metin Doğan, KSÜ Rektörü Durmuş Deveci, Baro Başkanı Vahit Bağcı,  Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Tüten Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayları, Kurum Müdürleri İle Kahramanmaraş’ta yaşayan Andırınlılar katıldı.

Program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı. Düzenlenen programın açılış konuşmasını Andırınlılar Dernek Başkanı Ahmet Kolutek yaptı. Kolutek yapmış olduğu konuşmada şölenlerin ve Tirşik Şöleninin öneminden bahsetti.

Programda, Prof. Dr. Kadir Saltalı botanik açıdan tirşik bitkisi ve Doç. Dr. Sinan Dayısıoğlu bilimsel ve teknik açıdan tirşik hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş’taki Andırınlılara ve konuklara Tirşik ve Pilav ikramı yapıldı. Öğretmenevi alt salonunda gerçekleştirilen şölene katılımcıların büyük ilgi göstermesi nedeniyle davetlilerin bir kısmı yer bulmakta zorluk çekti.

Daha sonra Köy seyirlik Oyunları ve Andırın Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibinin gösterisi katılımcılara güzel bir akşam yaşattı.

Program Halk Ozanları dinletisi ile son buldu.

andırın

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co