Andırın’da lider çocuk tarım kampı sona erdi

Andırın’da lider çocuk tarım kampı sona erdi

24-26 Mayıs tarihleri arasında Andırın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği Andırın Mehmet AKİF İlkokulundan 15 öğrenciyle Lider Çocuk Tarım Kampı Kapsamında 3 gün süreli kamp gerçekleştirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan bu yıl dördüncüsü düzenlenen, Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün koordinesinde Andırın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı”  sona erdi.

Programa Andırın Kaymakamı Haluk Koç, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, Andırın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Uğur Adsay, görevli personeller ve çocuklar katıldı.

????????????????????????????????????

Lider Çocuk Tarım Kampı kapsamında Andırın Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4.sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, çocukların tarımı öğrenmeleri tükettikleri gıdaların nasıl üretildiğini öğrenmeleri amacıyla düzenlenen programda öğrenciler; 3 gün boyunca, Büyükbaş, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftlikler, çilek bahçeleri, meyve ve sebze bahçeleri ve Süt mandıraları gezdirilerek çocuklara bilgiler verildi.

Andırın Kaymakamı Haluk Koç; “İlçemizde Tarım Müdürlüğümüzün öncülüğünde ilköğretimde okuyan öğrencilerimize yönelik hazırlamış oldukları kampta meyve bahçesinde bulunuyoruz, üç günlük program içerisinde öğrencilerimize tarım alışkanlıkları çeşitli tarım uygulamaları, bunların sanayileri üretimleri ve bunlarla ilgili birçok konu uygulamalı olarak müdürlüğümüz personelleri tarafından öğrencilerle paylaşıyorlar, program dolayısı ile müdürümüz nezdinde ilçe müdürlüğümüze ve kampı tüm Türkiye’de Kahramanmaraş’ta takibini sağlayan bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Andırın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Uğur Adsay; “Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından 4.’sü uygulanan İl Müdürlüğümüz öncülüğünde koordine edilen ve ilçe müdürlüğü olarak düzenlediğimiz lider çocuk tarım kampımızda çocuklarımızın tarımı öğrenmeleri öğrenirken zevk almaları ve uygulamalar yaparak akılda daha kalıcı bir şekilde tarımı öğrenmeleri hedeflendi. Program kapsamında üç gün boyunca ekin tarlaları, meyve ve sebze bahçelerini, mandıraları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftlikleri gezdirilerek domates fidesi diktirildi” dedi.

andırın lider çocuk tarım kampı (19)

Andırın Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4. sınıf Öğrencisi Abdullah Yalım; “Süt mandırasını gittik, peynirin yapılışını öğrendik, çilek nasıl yetiştirilir onu örendik, saksılara domates fidesi diktik çok eğlendik” dedi.

Program Öğrencilere “Lider Çocuk Tarım Kampı” katılım belgesinin takdimi ile sona erdi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co