Andırın’da Kamek Kursları devam ediyor

Andırın’da Kamek Kursları devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren KAMEK Kursları Andırın ilçesinde de devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları (KAMEK) Andırın ilçesinde 5 alanda devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Andırın’da yürütülen KAMEK kurslarında Kalorifer Ateşleyiciliği kursuna 64 kursiyer, Tığ Oyası Kursuna 20 kursiyer, Hijyen Eğitimi kursuna 30 kursiyer, Elektrik Pano Montörlüğü kursuna 20 kursiyer ve Arıcılık kursuna 20 kursiyer olmak üzere toplamda 154 kursiyere hizmet veriliyor.

KAMEK kurslarında hedeflerinin insan odaklı olduğuna dikkat çeken Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş: “Kahramanmaraş ilinde yaşayan hemşerilerimizin mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirerek meslek ve beceri sahibi olmalarını sağlamak, kültürel ve sosyal gelişmelerine katkıda bulunmak, bireysel pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici kılmak, Endüstrileşmenin ihtiyacı olan kalifiye elemanları yetiştirerek ülke sanayinin gelişmesine katkıda bulunmak, kaybolmaya yüz tutmuş sanatlarımızı gün yüzüne çıkararak canlı kılmak amacı ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü KAMEK kurs merkezi adı altında vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz.

Verdiğimiz eğitimler sonunda kursiyerlerimizin eserleriyle birlikte karma ve kişisel sergiler açarak kursiyerlerin yapmış olduğu eserler görsel olarak sergiler vasıtası ile halka sunulmaktadır. Aynı zamanda eğitimler tamamlandıktan sonra kursiyerlerimize Katılım belgesi ve Sertifika verilmektedir” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co