Andırın’da çiftçi kursları devam ediyor

Andırın’da çiftçi kursları devam ediyor

İŞKUR, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü  arasında yapılan protokol gereği   “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” projesi kapsamında İlçe Müdürlüğümüz tarafından Mantar Yetiştiriciliği, Arı Yetiştiriciliği ve Meyve Ağaçlarında Aşılama kursları başlatıldı.

tarımıı

Mantar ve Arı Yetiştiriciliği Kursu ilçe merkezinde Meyve Ağaçlarında Aşılama Kursu ise Yeşilova Tarım Merkezinde açıldı. Mantar Yetiştiriciliği Kursu Mühendisler Yakup Korkmaz, Ebru Dal, Sevecen Dökmez,  Buket Candemir ve  Ziraat Teknikeri Ali Dalkıran tarafından Arı Yetirticiliği Kursu Veteriner Hekim Uğur Adsay tarafından, Meyve Ağaçlarında Aşılama Kursu İse Ziraat Teknikeri Ferudun Yağız tarafından veriliyor.

İlçe Müdürü Ercan Ala “Bu kurslar sayesinde kursiyerlerimiz hem bilgi hem pratik olarak kendilerini geliştirecekler hem de alacakları sertifikalar ile ilerde hayata geçirecekleri projelerinde Devlet desteklerinden faydalanma imkânları artacaktır. Dedi.

 

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co