Anadolu Kadın Başlıkları Sergisi açıldı

Anadolu Kadın Başlıkları Sergisi açıldı

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Anadolu Kadın Başlıkları konulu sergi Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un katılımıyla açıldı.

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü işbirliği ile gerçekleştirilen sergi Kültürpark Sergi Salonu’nda açıldı.

   Anadolu Kadın Başlıkları Sergisini inceleyen Başkan Erkoç sergi hakkında açıklama yapan Başkan Erkoç; “8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Kahramanmaraş’ta önemli bir sergi açıldı. Sergi, kültür anlamında da çok kıymetli. Hem de Türk kadınının tarihte statüsünü belirlemesi açısında da çok önemli. Bizim medeniyetimizin ne kadar güçlü bir medeniyeti simgelemesi açısından da bu sergiyi çok önemsiyoruz. Nazik Ağyar hocamıza ve öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz. Çünkü burada bizim kültürümüzün, bizim medeniyetimizin önemli bir parçası olan kadınımızın da yaşamının önemli parçası olan tarihten bu yana çok önemli bir kültür hazinemizi kadın başlıklarını gün yüzüne çıkardılar ve burada sergilediler. Bizim medeniyetimizin ne kadar güçlü olduğunu, Türk toplumunun kadına verdiği önemi sergiliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

  Kültürpark Sergi Salonu’nda açılan Anadolu Kadın Başlıkları konulu sergi 4 gün boyunca ziyaretçilere açık kalacak.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co