Amerika’nın İsrail yanlısı tutumu, Arabistan’ın Hristiyanlara tavizi

Amerika’nın İsrail yanlısı tutumu, Arabistan’ın Hristiyanlara tavizi

 

ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşıma kararına BM’de karşı çıkılmasına rağmen Trump İsrail yanlısı tutumunu değiştirmiyor. Trump gözünü karatmış bir şekilde Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapma peşinde bununla beraber elçiliğini Kudüs’te açtı.

Haydut, terörist İsrail ABD’nin ve kendi saflarında gözüken 32 ülkenin temsilcileri ile ABD Tel Aviv’deki elçiliğini Kudüs’ e taşıdı. İsrail işgal gücü askerleri yine sivil halka havadan karadan bombalı saldırılar da 55 masum silahsız Filistinli halkı hayatını kaybetti. 2500 den fazla yaralı. ABD’ nin Filistin’de nasıl bir barış rolü üstlendi ki; barış yerine katil sürüsü İsrail’in bu haydut ruhuna engel olmuyor. Olması da mümkün değil. Trump’ın etrafı Yahudilerle dolu damat Yahudi kızı Yahudi dinine mensup olmuş. ABD Müslümanların kutsal şehri Kudüs’ ü İsrail’in başşehri göstermek ve elçiliğini taşımakla çok tehlikeli bir adım atmıştır.

ABD Genel olarak Yahudi baskısında kalan bir ülke Trump yönetiminde ise baskıya gerek kalmadan İsrail’in amaçlarına ve menfaatlerine hizmet etmeye devam ediyor. Bu olaylar karşısın da yine en sert açıklama ve tepki Türkiye’den geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in katliamına tepki göstererek “Ben bu soykırımı, ister ABD ister İsrail yapsın, lanetliyorum. Onlara sessiz kalanları da lanetliyorum” dedi. İsrail terör devleti olduğunu her alanda gösteriyor. 1948 den beri katliamlarını aralıksız sürdürüyor.

Erdoğan İsrail’in bu katliamları karşısında 15 Mayıs itibariyle 3 gün milli yas ilan etti. İslam âlemi ne zaman ayağa kalkacak? Yarabbi biz ne zaman uyanacağız, uyandır bizi gaflet uykusundan Allah’ım…

Arabistan’ın Hristiyanlara tavizi

Bir başka Maneviyata saldırı da Medine’de yapılmak isteniyor.

Avrupa basını Müslümanlara yoklama çekmeye başladı bile. Suudi Arabistan ile Hristiyan âleminin merkezi kabul edilen Vatikan Medine’de Kilise yapılması konusunda anlaştı haberleri ile ilk adımı atmaya başladılar.   Suudi Arabistan “Ilımlı İslam ”çıkışıyla demek ki; Medine de Kilise yapma hesaplarına başlamışlar. Kâinatın Efendisi Baş tacımız Peygamberimiz aleyhissalatü vesselam’ ın Kabri şerifi etrafında çan seslerini hangi Müslüman kabul eder? Tabii Vehhabiliğin esiri olmuş Suudiler şimdide ABD’nin esiri oldular.

Amerika bölgede Suudileri kullanarak, hedefine yürümek istiyor. Ortadoğu da sözünü geçirmek ve Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak için fırsat kolluyor.

İnşallah 24 Haziran sonrası Türkiye bu oyunların tamamını bozacaktır.

Müslümanlar üzerinde plan yapanlar yavaş yavaş planlarını uyguluyor. Vatikan Medine’de Katolik kilisesini açma girişimlerine Arabistan tarafından hiçbir açıklama gelmedi. Veliaht Selman ılımlı İslam oyunuyla Müslümanların kalbine hançer sokulmasına göz yumuyor. ABD Ortadoğu’yu Arabistan üzerinden kontrol etmek istiyor.

Kutsal şehrimiz Medine de Kilise inşaatı başladığı anda binlerce Hristiyan’ın yerleşmesine mani olunamayacak. Tehlike büyük bu tehlikeyi bertaraf edecek Türkiye’dir.

Müslümanlar eli yüreğinde 24 Haziran’ı bekliyor. İşte 24 Haziran bu kadar mühim.

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co