Altunok; “Suyu tasarruflu kullanın”

Altunok; “Suyu tasarruflu kullanın”

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Mustafa Altunok, içme suyunun tasarruflu kullanılması ve kaçak su kullanımı konusunda birtakım açıklamalarda bulundu. ALTUNOK, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Suyun tasarruflu kullanılması konusunda her vatandaşımıza görev düşmektedir. Günümüzde küresel ısınma, hızlı nüfus artışı, su ihtiyacının artması gibi nedenler her geçen gün suyun önemini daha da artırmaktadır. Su kaynaklarımızın sınırlı olması bizleri suyu daha tasarruflu kullanmaya yöneltmektedir. Suyumuzun her damlasına sahip çıkmak konusunda herkese görev düşmektedir. Park ve bahçe sulamalarını akşam saatlerinde yapalım. Bozuk musluklarımızı tamir edelim. Duş sürelerimizi kısa tutalım. Tıraş olurken ve diş fırçalarken suyu açık bırakmayalım. Bulaşıklarımızı elde değil makinede yıkayalım. Suyumuzun boşa akmasına müsaade etmeyelim”

Kaçak su kullanılmasına taviz vermediklerini söyleyen Altunok; “Vatandaşlarımız şebeke suyunu mutlaka su sayacından geçirmelidir. Su sayacından geçirilmeden alınan sular kaçak olarak addedileceği için Türk Ceza Kanununun 163. Maddesine istinaden Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktır. Yapılan suç duyurusu neticesinde mahkemeler tarafından Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri gereğince 1 ile 3 yıl arasında hapis, 5.000 ile 15.000 TL arasında adli para cezası yaptırımı uygulanmaktadır”

‘’KASKİ Genel Müdürlüğü olarak gerek kaçak su kullanımı gerekse su israfının sonuna kadar karşısındayız. Bu amaçla kaçak su ekiplerimiz 7/24 çalışmalarını sürdürmektedirler. Kaçak kullanımlar suyun maliyetini artırmakta ve suyun pahalı olmasına neden olmaktadır. Kaçak kullanımların önüne geçebilmek için duyarlı vatandaşlarımızın bize destek olması büyük bir önem arz etmektedir. Kaçak Su kullananların Alo 185 hattına veya www.maraskaski.gov.tr  internet adresine bildirilmesini duyarlı vatandaşlarımızdan özellikle talep ediyorum’’ dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co