Alperen, gazetecilere imzalı kitabını verdi

Alperen, gazetecilere imzalı kitabını verdi

Kahramanmaraş Kurtuluşu’nun edebi ve şiir dili ile okuyucularıyla buluşturan Eğitimci Yazar Cevdet Alperen’in yayınlanan kitabı “12 Şubat Ruhu”nu taşıyor adlı kitabı okuyucuyla buluştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığının Kültür yayınları içinde yayınlanan kitap, kurtuluşun milli ve manevi yönünü ele alıyor.

Eğitimci yazar Cevdet Alperen imzaladığı kitabını gazetecilere verdi.  Alperen kitabını imzalarken şu açıklamalarda bulundu;  Bu çalışmada, Kahramanmaraş’ın kültürünü, tarihini ve edebiyatını biraz da yumuşatarak kahramanlık öykülerini ebedi dille gençlerimizin ve çocuklarımızın okumasına yönelik bir çalışma. Daha çok yani ortaokul son sınıfta ve lisenin ilk yıllarında okuyan öğrencilerimizin Maraş Kurtuluşu’nu Maraş ruhunu, yani ecdadımız bu toprakları bize emanet ederken, nasıl çalışmalar yapmışlar ne yapmışlar, bunları böyle, edebi ve şiirsel dille anlattığımız bir kitap. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığının kültür yayınları içinde yayınlanan kitap, kurtuluşun milli ve manevi yönünü ele almaktadır.12 Şubat Kurtuluş Savaşı’nı yeni yetişen gençlerin anlayacağı dille anlatmaya çalıştım. “Bir milletin kökleri tarihinde gizlidir. Geçmişini unutan, tarihini bilmeyen bir nesilden ortada bir hiç vardır. Elinizdeki eser geçmişimizin, tarihimizin ve 12 Şubat ruhunun gelecek nesillere aktarılması bakımından önemli bir çalışmadır. Büyük şehir Belediye Başkanlığımızda kitabın basılmasını üstlendi. İnşallah bütün okullarımıza dağıtmayı düşünüyoruz. Bu yayınlanan kitabımız 6.  kitabımız oldu. Bundan önce de yine Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığımızın bastırmış olduğu bir kitabımız var. “Bir destandır Kahramanmaraş” adlı bu de 5. kitabımızdı. Çalışmalarımız devam ediyor. Yeni kitabımız da hazır.

Eğitimci Yazar Cevdet Alperen açıklamaların ardından gazetecilere imzaladığı kitapları hediye etti.

cevdet alperen

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co