Allah’a şükür diyelim

Allah’a şükür diyelim

Allah’a şükür diyelim

Bizim Patronla sabah sağlıklı yaşam için yürüyoruz, karşımızdan bir çocuk geldi, bedensel engelli ve ailesi onunla nasıl bir mücadele ediyor.. onu yürütmek için nasıl emek veriyor görmeniz gerekirdi..

Senin derdin dert mi ? benim derdim yanında

Hiç kimse gördü mü ? böyle bir dert hayatında

Mısraları ile bugün söze başlamak istiyorum.. Çünkü çevremizde çok vahim olaylar yaşanıyor ama biz hiç birini göremiyoruz.. Allah’a şükür diyemiyoruz..!

İnsanlar : Sağlıklı yaşamak ve Mutluluğu yakalamak için koşturuyor..

Bizim ki spordan ziyade sabah keyfi yürüyüşü !..

Çaresizlik- engelli insanlarımız görünce :” Allah’a bin şükür, Şükür Allahım sağlıklıyız !” diyerek dua ettik ve halimize bin kere şükür ettik.. çevremizde yaşananları görüyoruz..

Bu konuyu yazmayı planlayarak büroya geldim..

Sabah gazeteleri aldım 300 Suriyeli maalesef umuda yolculukta hayatını kaybetmiş..

Ya denizde boğuluyorlar, ya kapalı kasa kamyon kasasında havasızlıktan ölüyorlar, yada bir gemide yük konteynırında havasızlıktan ölerek hayata gözlerini yumuyorlar.. televizyonda, gazetelerde, internette bu haberleri görüyoruz, da göre biliyor muyuz ?

Daha öncede çok yazdım: Suriye den bugüne kadar 13 Milyon insan sınırları geçerek ülkesini terk etti, 2.5 milyon kişi öldürüldü, tamamı Türkmen ve Müslüman Araplar.. bir tek gayri Müslim ölmedi, burnu bile kanamadı.. uyanın hey millet uyanın !..

Hani bir söz var ya , yada şiir: “ Beterin beteri var haline şükret dostum” evet beterin beteri var, halimize şükretmemiz gerekiyor şükür Allahım dememiz gerekiyor.. umuda yolculukta ölenlerin sayısı belli değil!..

Ya bir insanın üzerine bu kadar yüklenmez diyen bir dostuma : “ Her gün gözleri önünde çoğu eriyen ve ölüme bir adım daha yaklaşan bir aileyi gösterdim !”

Çaresiz bir anne ve baba eriyen çocukları.. ölüm geliyor..!

Uzaklara gitmeyin: Irak diye bir devlet kalmadı, yaşama şansıda kalmadı.. Bugün Suriye diye bir yer kalmadı, her gün kan göz yaşı ve yok olup giden bir nesil?.. ölen çocuklar..

Oysa ülkemizde : Terör sebebi ile her gün şehit haberleri geliyor yüreğimiz yanıyor, Güneydoğu da teröre destek veren halka soruyorum: Irak ve Suriye ‘yi görmüyor musunuz ? Bizim gidecek yerimizde yok..

Karşımızda : Yunanistan açlıktan ölüyor ekonomik kriz var.. Bir yanımızda Ermenistan bizi diri diri keser derimizi yüzer..

İran hepimizi asar, Irak ve Suriye böyle peki biz nereye gidebiliriz?

Beterin beterini görüp bir ders almıyor musunuz ?

Sevgili okurlarım: Hastaneye gidiyoruz , beterin beteri var denilen hastalıkların pençesinde kıvranan insanımız..

Komşularımıza bakıyoruz, savaş, kan göz yaşı, 13 yıldan beri devam eden Huzurlu bir Türkiye’yi parçalamak yok etmek isteyen batı , içeri nifak tohumları ekiyor.. bazıları da bunları suluyor..

1 Kasım 2015 günü sandık önünüze gelecek..

Görüşünün A partili, B Partili,C Partili olabilirsiniz, o sizin davanızda olabilir, ilkelerinizde ve prensiplerinizde olabilir saygı duyarım.. Ancak ülkemizin geleceği için oyunuzu kullanın tek başına ve güçlü bir iktidar ile çıkalım, yoksa bizi hap gibi yutacaklar bizim gidecek yerimizde yok..

Böyle devam ederse gazeteler şunu yazacak:” Türk göçmenleri taşıyan tekne battı 300 ölü” Türk göçmenler boğularak öldü!” böyle haberleri tarih sayfalarına yazdırmak istemiyorsak 1 Kasım seçimlerinde oyumuzu bir arada toplanmalıyız..

İktidara yakın güçlü olanın yanında yer alalım..

Oyumuzu tek çatı altında toplayalım, güçlü bir iktidar ile ülkemizi 2023 hedeflerine, 2071 hedeflerine taşıyalım..

Bizim kuşak: Erbakan, Ecevit, Demirel, Fevzioğlu, Bozbeyli, Erim, Evren, Özal, İnönü ve daha bir çok başbakan siyasetçi gördük..

Parti din değildir..

Ülkemize kim hizmet ederse biz ona oy veriz..

Yapılan işler yüzde yüz doğru mu ? elbette değil..

Mevcut hükümetin eleştirilecek yanı yok mu : çok başarısız olduğu alan yok mu ? Çok ama kötünün içinde en iyisi bu diyerek olaya bakım, iktidara yakın partiye destek olmalıyız..

Bizim gide bileceğimiz bir yer yok

Senin derdin dert mi ? benim derdim yanında

Hiç kimse gördü mü ? böyle bir dert hayatında

Sözleri ile sözümü tamamlamak istiyorum.. iyi bakın, sebep ne olursa olsun, kimin nasıl bir derdi olursa olsun, hükümette sahip çıkalım, oyumuzu bölüp parçalamadan güçlü bir iktidar çıkaralım , aksi halde ülkemizi bölüp parçalamak için mücadele ediyorlar, oyunun içinde biz hiç olmazsa yer almayalım..

Hükümette kıza biliriz ama, kızmamızı sonraya bırakalım..

Bugün birlik zamanı !

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co