“Allah seni kahretsin !..”

“Allah seni kahretsin !..”

“Allah seni kahretsin !..”

Bu selammış mış !..

İlk Peygamber Adem (AS) son Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (SAV) efendimiz olup arasında binlerce peygamber gelip geçmiştir..

İsmini hatırlamıyorum.. bir kavim ki ; bunlar bir birine selam verme yerine, karşılaştıklarında :” Allah seni kahretsin” diğeri de ona ,” Allah seni kahretsin !” der selamlaşırlar bunun üzerine Alla bu kavime peygamber gönderi, bu çirkin sözü terk etmeleri için sonuç nafile ve Allah hepsini kahrederek o kavimi yok eder !..

Savaşlarda ve normal zamanlarda Sevgili Peygamberimizin etrafındaki dostları :” Yarasulallah bir dua etseniz de şunlar Allah kahretse dediklerinde ,” Ben Rahmet peygamberiyim, beddua etmek için gönderilmedim,” buyurur..

Sevgili okurlarım: Müftülük görevine soyunmadım, öyle fazla dini bilgimizde yok, ancak sabah karşılattığım bir olayı anlatmak için bu konuya girdim..

Sabah Namazından sonra Binevler – tarafında bulunan yürüyüş yolunda yürüyorum, bir biri ile karşılaştı.. o ilk gören, “ Allah seni kahretsin ! sen miydin ? , diyerek çıkıştı, diğer kadında , Allah seni Kahretsin , beni korkuttun !” diyerek selamına cevap verdi..

Oysa : Selamünaleyküm Fatma hanım !.. yada Ayşe hanım ismi neyse dese !. diğeri de Vealeykümselam Hayriye hanım dese ne güzel olacak değil mi ?

Kur’an-ı kerim töbe surasında Allah ,”Bundan böyle yeryüzünde istediğiniz gibi gezip dolaşın, selam verme yerine gördüklerinize “ Allah seni Kahretsin !” deyiniz  Şunu da bilin ki, Allah kâfirleri mutlaka perişan edecektir, Allah’ın selamı yerine , beddua olan ,” Allah seni kahretsin ! “ demeye devam edin bir gün bir felakete uğrarsınız !..

Eğer hemen tevbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Yok yine tevbeden yüz çevirirseniz biliniz ki, Allah gerekeni yapacaktır.. Kâfirleri acı bir azap ile müjdele ,”buyuruyor..

Bir gün bizim evde  en küçük yavrumuz : “ Allah seni Kahretsin “ dedi..

Nereden öğrendiğine baktım: Televizyon daki diziden

Sonra o diziyi izlemeyi yasakladım..

Bu çirkin sözü söyleyenlere sesleniyorum: Hemen tevbe ediniz, tevbe ederseniz bir çok kapıyı hemen açarsınız..

ilk önce size saldırmaya başlayanlara karşı savaşmaz mısınız? O halde evimizde çocuklarımıza bu kötü kelimeleri öğreten televizyon dizilerine savaş açın..Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Eğer mümin iseniz her şeyden önce Allah’dan korkmalısınız.

Televizyonun fişini çekin: Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve … onları rezil ve rüsvay etsin, yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.

Şunu da unutmayın ki : Allah dilediğine tevbeyi nasib eder. Allah her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Yoksa siz hep kendi halinize terk olunacağınızı mı sandınız? Allah’ın, içinizden cihad edenleri ve Allah’tan, Resulü’nden, müminlerden başka kimseye sığınmayan ve başkaca sığınacak bir yer aramayanları görmediğini mi (zannediyorsunuz)? Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.

Sevgili okurlarım: kendimize gelelim !

Önceki günde yazdım: Selamı yayalım, Allah’ın selamını verelim !..

Onlar bir birine :” Allah seni kahretsin “ derken bizde karşımızdan gelen dostlara selam verdik, Es Selamünaleyküm sevgili kardeşim ! dedik..

Evinize : Gazete götürün, kitap alın okuyunuz, okutunuz, sonra zararlı olanlardan uzak durunuz, çocuklarınızı iyi yetiştiriniz.. şoksa şuursuzca ,” Allah seni kahretsin” diyerek bir birimizi karşılarız..

Bugünlerin tehlikeli sözü : “ Yaratmak !”  oysa Yaratmak Allahın sıfatlarındandır..

Allah’ın Zat-i sıfatları:

Vücut; Varolmak, Allah vardır ve yokluğu düşünülemez.

Kıdem; Allah”ın varlığının başlangıcı yoktur.

Beka; Ebediyyet, sonu bulunmamak.

Vahdaniyyet; Tek ve benzeri olmamak.

Muhalefetün Li’l-havadis; Sonradan yaratılanlara benzemez.

Kıyam Binefsihi; Allah hiçbir şeye muhtaç değildir. Herşey O’na muhtaçtır.

Sübut-i sıfatları:

Hayat; Allah daima diridir.

İlim; Bilmek, Allah geçmiş ve geleceği, gizli, açık her şeyi bilir.

Sem’i; İşitmek, Allah her şeyi işitir.

Basar; Görmek, Allah her şeyi görür.

İrade; Dilemek, Allah diler ve dilediğini yapar.

Kudret; Gücü yetmek, Allah sonsuz kudret sahibidir, her şeye gücü yeter.

Kelam; Söylemek, Allah söz sahibidir. Peygamberlerine duyurmuştur. Kur’an, Allah’ın sözüdür.

Tekvin; Yaratmak, Allah yaratıcıdır. Kainattaki her şeyi yaratan O’dur.

Sözün sonu : Tekvin: Yaratmak, Allah dilediğini yaratır, insanlar ise bir şey icad eder Allah’ın verdiği zeka ve akıl ile ama bir şey yaratamaz, Yaratmak Allah’ın sıfatıdır.  Her Müslüman bunu bilmek zorunda..

Allah sizleri selamete çıkarsın !..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co