Aliye İzzetbegoviç Rekreasyon Alanı açıldı.

Aliye İzzetbegoviç Rekreasyon Alanı açıldı.

Aliye İzzetbegoviç Rekreasyon Alanı Açıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden bir olan ve şehre yeni bir nefes getirecek “Aliye İzzet Begoviç Rekreasyon Alanı” açıldı.

abd62a14-27bc-4a2a-a46e-67a7ae8870cd

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çalışmaları sonucu  Gayberli  Mahallesi, Ağcalı Vadisi’nde  215 dönümlük arazi üzerinde yapımı devam eden Aliya İzzet Begoviç Rekreasyon Alanı’nın 40 bin metrekarelik 1. Etap’ı tamamlanarak bu gün açıldı.

PARK1

PARK

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Aliya İzzetbegoviç Rekreasyon Alanı  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Aslan, Türk parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Ak Parti Genel Merkez Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyesi Nevzat Pakdil, Ak Parti Disiplin kurulu üyesi Metin Doğan, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalaettin Güvenç, Kahramanmaraş Milletvekilleri, Nursel Reyhanlıoğlu, imran kılıç, Uğur Dilipak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, KSÜ Rektörü Durmuş Deveci Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti İl Başkanı Ahmet özdemir, Onikişubat ilçe Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Depgici, sivil toplum Kuruluşları temsilcileri tarafından açıldı.

bakan

Açılışta bir konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi: “Aliye İzzetbegoviç Hem Bosnalıların hem de Müslümanların unutulmaz lideridir. Bu büyük liderimizi unutturmadığı için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Sadece Boşnak halkının değil tüm dünyanın kalbinde unutulmaz bir yeri vardır. Aliye İzzetbegoviç eserleriyle geleceğe miras bırakıyor. Bosna’daki mezar taşında ‘Köle olmayacağız’ Hayatı mücadele ile geçen İzzetbegoviç’in biz Müslümanlara en büyük tavsiyelerinden biridir” dedi.

erkoç

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise yaptığı konuşmada şunları belirtti; “ Kahramanmaraş Büyükşehir olarak Kahramanmaraş’ımızı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için Hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın desteği ile büyük bir gayretle çalışıyoruz. Göreve geldiğimizden bu gün daha ferah ve daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz. Bu park yılbaşı itibariye bitmiş olacak. İnşallah bu parkın haricinde bir ay sonra 180 bin metrekarelik bir parkı daha hizmete açacağız. 15 Temmuz şehitleri anısına yapılan ve ismi Millet Bahçesi olan bu park yakında bitecek ve hizmete girecek” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co