Ali Öztunç; “Erkoç’un kalemi kırıldı”

Ali Öztunç; “Erkoç’un kalemi kırıldı”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, Parti binasında Beraberinde İl Başkanı Esat Şengül, Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ejder İşlek ve diğer ilçe başkanları ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Öztunç; “CHP’nin kurucusu merhum İsmet İnönü’nün ölüm yıldönümünde onu saygı ile anıyoruz son çıkan KHK, felaket ve hatta rezalet. Derhal geri çekilmelidir. Toplum barışına vurulmuş darbedir. Bu KHK toplumsal barışımızı bozacak bir KHK’dır. Sokakların kan gölüne dönmesine neden olacak bir KHK’dır. Yanlış yapılmıştır yanlış çıkarılmıştır. Emniyet, asker görevinin başındadır. Sivillerin bir takım suçlar işleyip serbest kalmasına suçsuz sayılmasına gerek yoktur. CHP olarak bu kararnameyi geri çekin. Yanlış yapıyorsunuz. Hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyoruz. Tekrar bir daha düşünün. Yarın sokakta biri birini öldürse gerekçe de hazır darbe girişiminde bulunacaktı diyerek mantıkla insanlar öldürülse ne yapılacak?” dedi.

chp (1)

Maraş Olaylarının 39. yıldönümü ile ilgili olarak da baş tutmuş yaranın kaşınılmasından yana olmadıklarını belirterek, o zamanlar bu olaylara dış güçlerin destekleri ile gerçekleştiğini belirterek, bundan büyük üzüntü duyduklarını, acı bulduklarının altını çizen Öztunç; “ 2007 yılından beri üstelik de AK Partiye oy vermiş 525 Elbistan-Afşin Termik Santrali işçisinin durumu ne olacak. AK Parti milletvekillerini göreniniz var mı” dedi. Ak Partili 7 milletvekillerini 7 uyurlar benzetmesi yaparak, “Halk onları mecliste uyusunlar, el kaldırıp el indirsinler diye göndermedi. Memleketin sorunları ile ilgilensinler diye oy verdi. Maaş ve ceylan derisi koltuklar rahat tabi. Bakın ben vekil olmadığım halde Kahramanmaraş’tan, yöremden çıkmıyorum, insanların, sizlerin arasındayım” dedi.

chp (2)

Öztunç; “ AK Partiye oy vermeyen yerler hizmet gitmiyor diyerek şöyle konuştu; “Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kendini göstermeye çalışıyor. 2019 yerel seçimlerine giderken ey Ankara ben bunu da yaptım diyerek bana sahip çıkın beni destekleyin demeye çalışıyor oysa kendisi de biliyor ki kalemi kırıldı. Ortada gezen haberler,  yazılar dedikodular, mektuplar, Cumhurbaşkanına giden mektuplar,  bize de geliyor hepsi görüyoruz. Kırılan kalem bir daha tutmaz. Boşuna çabalamasın insanları ayrıştırmasın. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç sen Kahramanmaraş halkının belediye başkanısın. Sadece sana oy verenin değil. Aklını başına al bu sayın Erkoç’a son uyarımız. Farkındaysanız hep ılımlı politika yaptık. Aman Maraş hassas bir yer. Kim nereye istiyorsa oraya oy versin dedik. Ama bıçak kemiğe dayandı ve geçmeye başladı. Eğer böyle devam ederse Maraş’taki yönetim, ben kendi adıma söylüyorum bundan sonra daha sert politika yaparım ve söylemlerde bulunurum” dedi.

CHP Kongresinde Parti Meclisi için tekrar aday olduğunu belirten Öztunç, İl Başkanımızın aday olması durumunda Elbistanlı bir delege olarak Esat Şengül’e oy vereceğim” dedi.

chp (4)

Yaptığı konuşmanın ardında gazetecilerin sorularını da cevaplayan Öztunç, bir gazetecinin, “Az önce konuşmanızda Erkoç’un kalemi kırıldı dediniz. 27 Eylül’ de bir gazeteye verdiğiniz mülakatta içerisinde Kahramanmaraş Büyükşehir ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin olduğu 10 Büyükşehir Belediye Başkanının görevden alınacağını belirtmiştiniz. Şu ana kadar Kahramanmaraş, Gaziantep gibi bazı belediye Başkanları görevden alınmadı. Bu iddianız ne kadar doğru. Bu bilgilerin kaynağı nedir diye sordu.

Öztunç ise soruya şu şekilde cevap verdi; “Evet doğru böyle söylemiştim. Nevşehir dedim gitti, Ankara dedim gitti, İstanbul dedim gitti, bazı gazeteler kâhin misin demişlerdi. Balıkesir dedim gitti, Maraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili de ulaşan kaynaklarda Sayın Erkoç da vardı. Sonradan demek ki bazı ilişkiler devreye girdi, görüşmeler yapıldı demek ki o gerçekleşmedi” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co