Ali İhsan Kabakçı ve Hayal !..

Ali İhsan Kabakçı ve Hayal !..

Ali İhsan Kabakçı ve Hayal !..

Hani bir söz varya : “Hayali olmayanın !.. ufku olamaz !..”

İnsan hayal görmeli, rüya görmeli.. düşe yatmalı ki geleceği göre bilsin !..

7 Yıl önce Kahramanmaraş dergisine bir özel röportaj yapmıştık..

Gençlik ve Spor il müdürü Ali İhsan Kabakçı: “ Kılavuzlu Barajı üzerine su sporları merkezi, Ahirdağına Kayak Merkezi, Yamaç Paraşütü pisti yapılmalı,” diyordu..

Söylemler güzeldi ama kim yapacaktı !

Ali İhsan Kabakçı, müdürümün İki lafından biri

Şehir içinde yüzme havuzları olmalı, Kahramanmaraş su sporları ile tanışmalı diyordu.

Burası Maraş iş yapmak zor !..

Bir zihniyette :” Menzelet barajında tekne gezisi yapmak isteyen yatırımcımıza – esrar eroyin ticaretimi yapacaksın ? PKK karşıdan karşıya mı geçireceksin,” diyerek işine engel oluyordu.. yatırımcımız aldığı iki teknesini balık lokantası olarak kullanıyordu..

Böyle bir dönemde : Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl müdürü söylediği söylemler, hayal ve uçuktu..!

Seneler ah seneler, nede çabuk geçtin seneler.. diyorduk ki önceki gün Haftalık Gazete sahipleri, Abdulhakim Eren hocamla Kılavuzlu Su Sporları merkezinde Ali İhsan Kabakçı müdürümün misafiri olduk..

Ali İhsan Kabakçı müdür değil, Kahramanmaraş sevdalısı bir insan: bizleri bağışlasın, dilenmez dilenci gibi: Mersin den dubaları bularak hibe alarak şehrimize getirdi..

Kılavuzlu Su Sporları Merkezine devletten bir geldi ise kendisi iki bularak bugün bu hale getirdi ve bugün 150 ‘ye yakın sporcu burada yelken, kürek, başta olmak üzere su sporları yapıyor ve Kahramanmaraş’taki suyun güzelliğini halka sunuyorlar..

Bugüne kadar barajlara 10 km. uzaktan bakıyorduk, bugün üzerinde sürat motoru ile geze biliyoruz, o doyumsuz güzelliği resim ede biliyoruz..

Kahramanmaraş çok güzel bir şehir, doğası, dağı bağı her şeyi güzel, ama her zaman bir Ali İhsan Kabakçı gibi müdür gelmiyor..

Kahramanmaraş’ı kara Maraş edip gidenlerde var..

Biz 13 yıl yatan müdürlerde gördük, “gidişini kurtuluş bayramı ilan ettik,” ama herkes Maraş sevdalısı olamıyor !

Ali İhsan Kabakçı’yı ben müdür olarak görmüyorum, o bir Kahramanmaraş sevdalısı memleket aşğı..

Gaziantep Alleben göletine burası bin çeker !

Halfeti yede bin çeker !

Ama biz burasını bir türlü göremiyoruz..

Ayvalı Barajımızı görmüyoruz

Kılavuzlu Barajımızı görmüyoruz..

Menzelet Barajımızı görmüyoruz, biz bakar körüz etrafımızı göremiyoruz..

Ali İhsan Kabakçı müdürümüzü tebrik ediyorum.. onu gönülden kutluyorum.. Kahramanmaraş’a kazandırdığı bu tesisle yüzlerce yıl anılacağına inanıyorum..

Kılavuzlu Su Sporları merkezini Kahramanmaraş’ta yaşayan herkes bir defa görmeli !

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi burada bir araya gelmeli !

STK Kuruluşları başkanları ve yönetimleri burada bir araya gelmeli ki burasını tanıması gerekiyor..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç, buranın yolunu acilen asfalt yapması gerekiyor ki 4 km. yol hiçbir şey değil belediyemiz için bir çerez parasıdır..

Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek burada çevre düzenlemesi ve park yaparak buraya gelen ailelere mesire yeri ortaya çıkarmalıdır..

Her şeyden önce : Ali İhsan Kabakçı müdürümüze bir teşekkür edelim, yorgunluğu çıksın, en azından mutlu olsun, eline sağlık diyelim !..

Bugün Yüzme havuzları var, Su Sporları Merkezi var , Ahirdağına Kayak Sporları Merkezi projesi devam ediyor.. Yamaç Paraşütünü bir gün biri çıkar yapar diye bekliyoruz..

Sözün özü : Ali İhsan Kabakçı gibi , herkes işin bir ucundan tutarsa, bir kenara çekerse öyle sanıyorum, Kahramanmaraş kısa zamanda uçan iller arasına girecektir..

Kahramanmaraş Tarihi , Doğası, Doğal güzellikleri ile tanınmayan bakir bir bölgedir, gün yüzüne çıktığında sanıyorum, Turizm merkezi olacak bir il olarak görüyorum..

Ancak Ali İhsan Kabakçı gibi herkesin bir hayali ve ufku olması gerekiyor..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co