Ali Arpasatan; “Türkiye rahatladı”

Ali Arpasatan; “Türkiye rahatladı”

Kısa adı KASİAD olan Kahramanmaraş Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Ali Arpasatan referandumu değerlendirerek, “Referandum bitti, Türkiye rahatladı bundan sonra işimize bakacağız” dedi.

Ali Arpasatan: “6 aydır Türkiye’nin gündemini belirleyen tartışmada seçmen son sözü söyledi. Bundan sonra işimize gücümüze odaklanıp çalışmaya devam etmemiz lazım.

Kahramanmaraş iş dünyasına göre referandum süreci geride kalmıştır. Gerginliklerin ülkemize hiçbir faydası olmaz. Cumhurbaşkanımızın 2019 yılına kadar seçim olmayacağını belirtmesi memnuniyet vericidir. Parlamentomuzun bu iki yılı iyi değerlendireceğini umuyoruz. Başta hukuk sistemi olmak üzere, adli ve idari yargı reformlarını, işgücü piyasa reformunu, üretim ortamını iyileştirecek yapısal reformları ve eğitim sistemini, özellikle mesleki eğitim reformunu süratle gerçekleştirmeliyiz.

Uzun zamandır bir devlet politikası olarak benimsediğimiz Avrupa Birliği hedefini yeniden güçlü bir şekilde ele alarak siyasi ve ekonomik reformların hızlandırılması beklentilerimizdendir. AB ile gümrük birliğini yenileme sürecine hız verilmelidir. Demokratik kazanımlarımız arttıkça ekonomik kazanımlarımızda artacaktır. Referandum sonucunun milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co