ALÇAKLAR, KANSIZLAR, ŞEREFSİZLER  

ALÇAKLAR, KANSIZLAR, ŞEREFSİZLER  

Ankara’da önceki akşam meydana gelen terör olayı tam bir alçaklık, kalleşlik, namusuzluk, şerefsizlik, basitlik, kelimenin tam anlamıyla insanlık dışı bir saldırı. Yani bunu yapanlar hayvan hatta hayvanlardan daha aşağı olanlardır. Bu olayın karşısında da ki duruş ise çok önem arz ediyor.

Dün itibarı ile yüzden fazla insanımız yaralanmış, bunlardan 19 tanesi ağır ve 35 canımız gitmiş. Neredeyse tamamen sivil, masum insanlara yönelik yapılmış bu saldırı da can veren insanlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı dileyerek yazıma başlamak istiyorum.

Bu işi yapanların, belli ki Türkiye’yi dizayn etmek, göz dağı vermek, korkutmak, geri çekilmemizi istemek gibi hedefleri var.

Ulusal Gazete başlıkları okuyorum, Vatan “ Kansızlık” manşetini atmış, diğer gazetelerde benzer başlıklar kullanmış.

Hürriyet ise Hain Kana Doymuyor, demiş. Altında da AB terör konusunda Türkiye destek başlığını kullanmış.  İnanmıyorum!

ABD’den nasıl bir açıklama gelir bilmiyorum ama bildiğim bir şey var, küfür tek millet, onların kendilerinden başka dostu olamaz. Dolayısı ile ne ABD ne AB nede diğer ülkelerden gelen sahte ve iki yüzlü, riya kokan açıklamalar bir vatandaş olarak beni hiç inandırmıyor. Bunların müttefikimiz falan olduğunu da inanmıyorum.

Diyeceğim şu ki terörle mücadelede halkımız, devletinin yanındadır ve bu millet kimseden korkmuyor. Bildiğim bir şey daha var, sokaktaki insan ve bizler, bu alçak, kansız ve şerefsizlerden,  dökülen kanın hesabını sorulmalı.

DURUŞ ÇOK ÖNEMLİ

Şu görülmüştür ki, artık PKK’nın Kürt Halkının haklarını savunmayla bir ilgisi yoktur. Bunlar bal gibi paralı ‘üç harflilerdir’ ve beynelminellerdir…

Tarihi bilen, bir insan olarak şunu biliyorum Türkiye şu anda birilerinin hesabına gelmeyecek şekilde büyüyor, güçleniyor, dik duruyor ve terörün arkasında olanlarda bunlardan rahatsız oluyor. Ama bir şey daha biliyiorum, Türk Milletini yıldıramazlar. Bunu yapanlar insan olamaz, Müslüman hiç olamaz.

Evet, su akacak, yolunu bulacak, bu milletim yeniden ayağa kalkacak.

Şimde 80 milyonun tek yürek olması gerek. Eğer biri bu birlikteliğinin dışındaysa, işte siz ona şüphe ile bakabilirsiniz.

Haberleri okuyon, köşe yazılarına bakın, sosyal medyayı inceleyin, kim ki terör karşısında milli birliği bozacak açıklamalarda bulunuyorsa, o…

Akşam emekli bir öğretmen arkadaşımla, bu haberleri izlerken, şunu söyledi; “ Türkiye şu anda yeni bir kurtuluş savaşı veriyor”

Evet, bu açıklamayı belki abartılı bulabilirsiniz. Aynen arkadaşımızın söylediği gibi, nasıl kurtuluş savaşında millet elerek el ele veremiş isek, yedi düvele karşı dik durmuş isek, analar, bacılar, kardeşler, Kürt-Türk, Çerkez, Laz, Çeşen, Sünni, Şii her ne ise yüreklerin toplu vurması gerektiği zaman diliminden geçiyoruz.

ZAMAN BİRLİK ZAMANI

Zaman birlik zamanı.

Zaman daha fazla çalışma ve düşünme zamanı.

Atalarımız, su uyur, düşman uyumaz diye boşuna söylememişler. Düşman uyanıkken, bizim uyuyor olmamız bize yakışmaz.

Hadiselere azıcık yukardan bakanlar, olup bitenleri daha net göreceklerdir.

Lutfen az gözlüğü ile hadiselere bakmayın.

Hedef Türkiye, bunu görmeyenlere de yazıklar olsun.

Geçtiğimiz hafta İstikla Marşı’nın kabul ediliş yıl dönümünü kutladık. Akif, zalimi asla sevemeyeceğimizi, gelenin keyfi için geçmişe sövemeyeceğimizi, yüreklerin toplu vurduğu zaman onu top sindiremeyeceğini yıllar önce vurgulamış.

Şimdi duruşumuz çok önemli.

Terörü kınayamayanlara yazıklar olsun

Daha cenazeler yerde dururken, terör örgütüne payande olanlara, birliğimizi bozanlar yazıklar olsun.

Hadi kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co