Albayrak İlkokulundan Mehmetçiğe destek ziyareti

Albayrak İlkokulundan Mehmetçiğe destek ziyareti

    Geçtiğimiz Cuma günü Albayrak İlkokulu idareci, öğretmen ve öğrencileriyle birlikte Afrin’de Zeytin Dalı operasyonunu yürüten kahraman ordumuza maddi ve manevi destek olmak amacıyla Onikişubat ilçe Jandarma Komutanlığına ziyarette bulundu.

  Ziyarette öğrenciler tarafından Mehmetçiklere yazılan mektuplar ve Mehmetçik vakfına yapılan nakdi yardımı makbuzunu Onikişubat ilçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Tayfun Atakut’a teslim edildi.

  Öğrenciler askerlerimizin törenine katılarak günlük mesailerinin bir bölümünü beraber geçirdiler. Askerler ile beraber  komando marşını söylediler. Daha sonra öğrenciler şiirler ve yazmış olduğu mektuplar okundu.

SADECE İLİMİZDEN DEĞİL, TÜRKİYE’DEN DESTEK YAĞIYOR

  Askerimize Türkiye’den destek yağıyor. Sadece ilimizden değil, Türkiye’nin dört bir yanında onlar için dualar ediliyor. Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinden, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere iki ton Amasya misket elması gönderildi.

  Gümüşhacıköy Kaymakamlığı öncülüğünde sabah namazından önce Köprülü Mehmet Paşa Camii’nde toplanan grup, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Zeytin Dalı Hareketı’nda başarılı olması için Fetih Suresi okuyarak dua etti.

  Misket elması yüklenen kamyonet, cami bahçesinde düzenlenen törenle Afrin’de görev yapan askerlere ulaştırılması için Kilis İl Jandarma Komutanlığı’na gönderildi.

  Bayburtlu besici Recep Ali Yaya, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçik’e ulaştırılmak üzere “Paşa” adlı 800 kilogramlık danasını Mehmekçik Vakfı’na bağışladı.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı yerinde bir harekat olarak gördüğünü belirten Yaya, “Mehmetçik bizim Mehmet’imiz, vatan bizim vatanımız. Terörle böyle bir mücadele yaptığı için de bizzat yanlarında olamadığımız halde hem devletimizin hem de Mehmetçik’imizin arkasında olduğumuzu hissettirmek amacıyla böyle bir bağışta bulunduk” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co