Akpınar; “Havaalanı şehrimize yeterli mi?”

Akpınar; “Havaalanı şehrimize yeterli mi?”

Kahramanmaraş Havaalanı sorunları ile ilgili basın toplantısı düzenleyen MHP Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, “Kahramanmaraş’ın Havaalanı sorununu neden hiçbir vekil görmüyor? Havaalanı terminal binası, iniş ve kakışlarda yaşanan aksaklıklar, büyük uçakların iniş kakış yapamamasının sebepleri nelerdir? Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak’tan bu konu ile ilgilenmesini istiyoruz” dedi.
MHP Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçe Başkanı Mustafa Akpınar ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında; “Dulkadiroğlu ilçesi sınırları içerisinde bulunan Türk Hava Yolları Terminal Binası apron ve pist durumu göz önüne alındığında yolcu havaalanımı, yoksa Çukurova bölgesi pamul ve tarım arazilerinin ilaçlamasında kullandığı pır pır tabir edilen uçakların inip kalktığı havaalanı mı?” dedi.
MHP İlçe Başkanı Akpınar; “Kahramanmaraş ilimizde havaalanı yapılmak istendiği dönemde bölgenin uygun olmadığını yapılacaksa birçok yerleşim yerinin merkezinde bulunan Narlı bölgesine yapılması gerektiği konusunda ikaz ve uyarılarımıza rağmen sebebini bilmediğimiz bir şekilde Erkenez bölgesine tabiri caizse şehirlerarası otobüs terminali yapımındaki zihniyetle yapıldı. Sayın Binali Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanı olduğu dönemde ilimizde yapılan ulaşım konulu çalıştaylarda bu konularla ilgili alınan kararların uygun olmadığını söyledi” dedi.

mustafa-akpinar-1
Başkan Akpınar, Havaalanımız uluslararası hava ulaşımına neden açılmamaktadır? İniş ve kalkışlarda kolaylık sağlayan ILS cihazı neden takılmamaktadır? Pist uzunluğu yeterli midir? İlimizden daha küçük olan Şırnak, Kars, Hakkari, Iğdır gibi illerle kıyaslandığında şehrimizin havaalanı yeterli midir? Sorularını sorarak yetkililerden cevap bekliyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co