AKP’ NİN 11. SEÇİM ZAFERİ AMA?

AKP’ NİN 11. SEÇİM ZAFERİ AMA?

2002’ de iktidara gelen AKP her seçimde oyunu artırarak tek başına iktidar oldu. 2015 seçimlerine yeni bir liderle girdi. Sonuç? Yüzde 40.8 ile AKP’nin  11. Zaferi olması ve 1. Parti olmasına rağmen hükümeti kuracak olan 276 milletvekilinin yeterli olmaması AKP’ yi ve oy verenleri üzüntüye boğarken, karşıtlarını sevindirdi.

Karşıtları derken? Muhalefet partilerinin dışında bazı medya, dış basın özelliklede dış güçlerin bütün organları ile HDP’ ye barajı aştırmak Kürt oylarını AKP’den HDP’ ye nasıl aktarırız hesapları yapıldı.

Nitekim Suriye’de Türkmenlere giden silahlara IŞİD’e gidiyor diye algı operasyonu yapıldı. İç basın, dış basın bu haberi manşetlerine taşıdı.  Kürtlerde her zaman yanlarında olan AKP’ yi çabuk unuttular oylar HDP’ ye geçince barajı çok rahat geçtiler.

Bu oyunu İngiliz ile Amerikalılar el birliği ile yaptılar. CIA eski başkanı Davit Petraeus’ da bu işin başrol oyuncusu Kobani oyunuyla Kürtleri AKP’den soğuttular kumpası iyi oynadılar maalesef tuttu.

Demirtaş’ ı seçim öncesi Amerika’ya davet edilmesi de bu oyunun bir parçası idi…

Amerika ve İngilizlerin ayrıca içerdeki işbirlikçilerinin tek hedefi Erdoğan ve AKP’nin gücünü kırmaktı. Onu da başardık diye sevinç çığlıkları atıyorlar. CHP Genel başkanı seçim kazanmış edasıyla sonuçlardan memnun olduğunu ve demokrasinin kazandığını ifade ederken oyunun düştüğünü hiç dikkate almıyor. Onun için önemli olan AKP’ yi ve Erdoğan’ı yıpratmak sen kendi haline bak Kılıçdaroğlu oyu düşüpte sevinmekte sana yakışır. AKP’nin oyu çok daha fazla düştü. Parti kurmayları bunu masaya yatıracaklardır.

Türkiye’deki seçim sonuçlarına yüreği yanan AKP seçmeni yalnız sizin mi yüreğiniz yandı? Oysa ki; muhalefetin ikdidara gelirsek Suriye’lileri sınır dışı edeceğiz diyen o Esed zulmünden bu necip millete sığınan Suriyelilerinde yürekleri yandı. Mısır,ın  Filistin’in yürekleri yandı. Irak’ın Arakan’ın yürekleri yandı. Doğu Türkistan’ım kan ağlıyor onların yürekleri yandı. Ürdün, Yemen, Lübnan’ın yürekleri yanıyor. Tüm umutlarının güçlü bir Türkiye sevdasıyla teselli bulan Dünya Müslümanlarının yürekleri yandı. Ne olacak bu yürek yangınları? Elbet Rabbimizin de bir hesabı var Sezai Karakoç’un veciz dizeleri gibi “Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.” Elbette herkes iyi düşünmeli ne yaptım, ne yapıyorum.

Bu aziz millet koalisyondan çok çekti. Bu son isteyeceğimiz bir alternatif.  Şu anki durum adeta “cephede asker mühimmat bekliyor.” Buna destek vereni de, vermeyeni de bu millet not edecektir. Zamanı geldiğinde de cevabı verecektir. MHP oyunu artırdı. Memleketin kaosa sürüklenmesine seyirci kalırsa bunun açıklaması olamaz. 7 Haziran seçimleri özellikle AKP’yi ve HDP’yi şaşırttı. HDP çok rahat barajı geçmesi AKP ise bu kadar oy kaybının olması MHP’ye gelen oyların çoğunun tepki oyları olduğuna inanıyorum. Şöyle veya böyle bir seçimi daha geride bıraktık. Her partinin bundan ders çıkarması gerek, toparlanın ve kendinize gelin…

Hür irade böyle tecelli etti. Çünkü “millet ne diyorsa o”

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co