AKIL OYUNLARI

AKIL OYUNLARI

AKIL OYUNLARI

Yarım asrı geçen ömrümde gördüm ki dünya insan kılığına girmiş zalimler tarafından yaşanabilirlikten uzaklaştırılıyor.

Tarihe ilgim vardır özellikle kendi geçmişimizle ilgili birşeyler biliyoruz, bugünü de yaşıyorum, geleceği ancak Allah(cc) bilir ancak dün ile bugünü kıyaslayıp, gelecek hakkında da bazı değerlendirme ve tahminler yapabiliyor insan.

Şevket Eygi güçlü bir kalemdir.bu tip tahminleri de yerinde. Uzun yıllardır yazılarını okurum. Dünkü yazısında gelecek ile ilgili tahminlerini soruyorlar.

“Türkiy’de etkili olan en güçlü devlet hangisidir ABD mi, Rusya mı, Almanya mı.. Hiçbiri… En üçlü, en nüfuzlu, en tesirli devlet İsrail’dir.

* Üçüncü dünya savaşı kopabilir mi.. Dünya üçüncü büyük savaşa doğru hızla yol almaktadır.

* Büyük halk yığınlarına bunu nasıl anlatmalıyız. Türkiye’deki akıl tutulması karşısında bunu anlatmak mümkün değildir.

* Kurtulmak için ne yapmalıyız. Önce birleşmeliyiz, tek bir Ümmet olmalıyız. Ümmet birliği, İslam ittihadı, üniter yapı olmadan kurtuluş olmaz.

* Mehdi zuhur, İsa aleyhisselam nüzul ettikten sonra işler düzelmeyecek mi?  Düzelecek ama korkunç savaşlar, büyük kıyımlar olacak, dehşetli sıkıntılar çekilecektir.

* Üçüncü dünya savaşının sıkıntılarına ve darbelerine, âhir zaman fitne ve fesatlarına nasıl hazırlanalım.. Materyalist ve hedonist Batı tarzı hayata son vermemiz ve Kur’ana, Sünnete, Şeriata, İslam ahlakına, İslam hikmetine uygun bir hayat sürmemiz gerekir.

* Bunu kendimiz yapabilir miyiz.. Yapamayız, gerçek bir mürşid-i kâmile bağlanmamız gerekir.

* Bu konuda bir isim ve adres verebilir misin.. Şah Nakşibend, Abdülkadir Geylanî, Ahmed er-Rufaî, Hasan eş-Şâzelî, İmam Gazalî, Mevlana Celalüddin Rûmî, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevî, Halid-i Bağdadî, İmam Şâmil, Süleyman Hilmi Tunahan, Abdülhakim Arvasî, Bediüzzaman Said Nursî… ve diğerleri.

Dikkat! Aklı tutulmuş, ayakta uyuyan biatsiz ve itaatsiz cahil ve gafillerin kurtulmaları çok zordur.

* Kendini aşan büyük laflar etmiyor musun.. Çok basit, çok temel, zarurî, iki kere eder dört gerçekleri yazıyorum. Kendime pâye vermemek, liderlik taslamamak, uçmamak, bu yolla para toplamamak, nüfuz ticareti yapmamak şartıyla bunları yazmakta beis yoktur.”

 

FİTNECİLER ORTALIĞI KARIŞTIRIYOR

Şu anda derin ABD’ye yön veren Fuller’in şu tespiti ile yazıma devam edeyim; “Doğu-Batı ilişkilerindeki veya Batı ile “İslam” arasındaki mevcut kriz durumunun aslında dinden daha çok siyasî ve kültürel anlaşmazlıklar, çıkarlar, rekabetler ve çatışmalarla ilgili olduğuna ikna edebilmeyi umuyorum.

Oysa mevcut gerilimlerin merkezinde dinin yer almadığı sonucuna vardığımız takdirde ne kadar karmaşık olsalar da bu sorunlarla mücadele etme, hatta çözme olasılığımız oldukça artar.”

Dikkatle bu tespiti tekrar okuyon, çünkü çatışmaların, savaşların temel sebebinin din olmadığına insanları inandırmak istiyor.

Bunun için dinler arası diyalog arayışı içine girmişlerdir. Bunun için bütün haçlı ve siyonist güçler Türkiye’yi hedeflerine koymuşlardır.  Çünkü Türkiye binlerce yıl İslam’ın bayraktarlığını yapmıştır. Din birlik ve kardeşlik, dayanışma demektir. Yıkım din merkezli olursa yıkılım zorlaşır. Sonuç Türkiye yıkılırsa, önlerinde hiçbir engel kaymayacaktır. Lidersiz bir İslam ise kolay lokma olacaktır…

Dostlar bazen dünyayı idare eden güçlerle ilgili yazdığım ‘illuminati-gnostizm, siyonizm…” gibi konuyara girdiğimde, dünya gerçeğini görenler bu tip yazılarıma devam etmemimi isterken, bazıları ise girme böyle konulara diyorlar.

Bu örgütlerden bazıları dünyadaki sistemi değiştirmek ve insanları yönetmek amaçlı, bazıları şiddet içerikli eylemler gerçekleştirerek korku salmak amaçlı, bazıları ise ruhsal arınma ritüelleri düzenlemek amacıyla kurulmuştur. İlluminati bunlardan birisidir.  İlluminati dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğudur . Günümüzdeki öne sürülen amacı ise; halk kitlelerinin karar verme yetisini kontrol altında tutmak, dünya liderlerini ve ekonomiyi istediği şekilde yönlendirmektir.” Siz böyle bir yapılanmaya yazmayacaksınız da neyi yazacaksınız. Hadi kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co