Akif Kütükçü aday adaylığını açıkladı

Akif Kütükçü aday adaylığını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Öner, Prof Dr Akif Kütükçü’nün aday adaylığını, yaptığı basın toplantısıyla duyurdu. Kahramanmaraş İl Binasındaki toplantıda Süleyman Öner ile milletvekili aday adayı Prof. Dr. Mehmet Akif Kütükçü seçimler hakkında konuşma yaptı.

Kahramanmaraş MHP İl Başkanı Süleyman Öner hükümetin çözüm sürecinde attığı adımları eleştirdi. Silah bırakma sürecinde PKK’nın silah bırakması gerektiğini, Türk Ordusuna silah bıraktırılmaya çalışılmamalı dedi. Öner; “ İmralı canisinin 10 maddelik ihanet metnini Dolmabahçe Sarayında millete dikte etmeye çalıştığı dönemden geçiyoruz” dedi ve “Bu yaşananların ardından Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş’ta bayrağı eline almıştır” diyerek MHP olarak oylarının 7 Haziran seçimlerinde çok fazla artış göstereceğine inandıklarını söyledi.

Başkan Süleyman Öner’in arkasından sözü aday adayı Prof. Dr. Mehmet Akif Kütükçü aldı.

Üniversite öğrenciliğinden beri Ülkücü Hareketin İçinde çeşitli görevler aldığını söyleyen Kütükçü, MHP aday adaylığı için Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı görevinden istifa etti.

KAHRAMANMARAŞ HAKETTİĞİ YERDE DEĞİL

Kütükçü eleştirilerine mevcut milletvekillerinin tutumlarından başladı. Kütükçü: “İktidar milletvekilleri bütün sorunları bildikleri halde güçleri ve iktidarlarını çözüm odaklı kullanmadılar. 6 iktidar milletvekilini çıkaran yani %80’in üzerinde destek veren kahraman şehrim hakkını aldı mı? Daha yeni 965 liraya ulaşan asgari ücretle geçinmek kahraman şehrimde bile hiç kolay değildir. O yüzden nasip olursa mecliste ilk hedefim asgari ücretten alınan gelir vergisinin kaldırılmasını sağlamak için kanun teklifi vermek olacaktır. Artık Kahramanmaraş asgari ücret cenneti değil insanca yaşama standartlarına erişmiş bir şehir olacaktır” dedi.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

“Siyasetle ilgilenmeyen aydınları bekleyen sonuç, cahiller tarafından yönetilmeye razı olmaktır. Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, gerideki cephenin suskunluğudur. Yaşananlar şunu gösteriyor, artık bıçağın kemiğe dayandığı noktadayız. Gerideki cephenin sesi olmaya ve halkımıza hakikati göstermeye mecburuz” dedi. Adaylığı hakkında ise Kütükçü; “Kutsal bir görev olarak addettiğim adalet, hak ve hukuk adamı yetiştirdiğim üniversitedeki Dekanlık ve Profesörlük görevimden istifa ettim. Bilim adamlığı kimliğimden çok daha kutsal ve önemli gördüğüm adalet, hak ve hukukun yasalaştırıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisine, bu aziz milleti yeniden hak ettiği yere bu büyük vatanı hak ettiği değere taşıyacak milletvekilliğine aday adayı olmaya karar verdim. Onurla, gururla MHP Kahramanmaraş milletvekili aday adayı olarak huzurunuzdayım” dedi.

KÜTÜKÇÜ PARTİLİLERDEN DESTEK İSTEDİ

“Türk milletini çağlar üzerinden sıçratarak muasır milletler seviyesine çıkarmak gayesi ile çıktığımız bu kutlu yolda dualarınıza talibim. Bu can ve bu ten, bu yolda feda olsun” diyen Kütükçü salonu dolduran kalabalıktan dua istedi. Kütükçü; “ Türklük gurur ve şuuru, İslam imanı, ahlak ve faziletini ilke edinmiş, vatan, millet derdinde, vatanını milletini canından aziz tutan insanların buluştuğu MHP, ülkenin bölünmez bütünlüğünün teminatı olan bir partidir. Akademisyen kimliğimle, birikim ve tecrübemle ve sîzlerin desteği ile milletimize çok değerli hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Bizler sebeplere müracaat ederiz. Neticeyi Cenab-ı Mevlam yaratır. Çıktığımız bu yolda gösterilmesi gereken çabayı, azami ölçüde gösteririz. Rabbim bu yolda bizleri utandırmasın. Bu millet kalabalık görünenleri her zaman yenmeyi bilmiş bir millettir. Tarihten bir örnek verecek olursak Malazgirt savaşı başlamadan önce, gözcüsü, büyük hakanın huzuruna gelir. Kan ter içindedir, heyecanlıdır. Alparslan’ın ordusu yaklaşık 10 bin kişidir. Der ki gözcü “100 bin kişilik düşman ordusu bize çok yaklaştı. Alparslan gayet sakin, “biz de onlara çok yaklaştık” der. Sonuç ise malum… Rabbimizin izni ve ülkemin insanlarının sağduyulu tercihleri ile kazanacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Sözlerinin sonunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şu sözleriyle bitirdi: “Biz, Dünyanın en gözde ve en zorlu coğrafyasında yaşayan ve bundan böyle de yaşamak zorunda olan bir milletiz. Bu nedenle, ne tarihimizi, ne coğrafyamızı ne de kimliğimizi değiştirme imkânına sahibiz. Ama hep birlikte bu gerçeklerle daha güzel bir gelecek inşa edebiliriz. Milliyetçi Hareket olarak biz bunun için varız, bunun için de var olmaya devam edeceğiz.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co