Akedaş’tan uyarı

Akedaş’tan uyarı

KAHRAMANMARAŞ – Merkezi Kahramanmaraş’ta bulunan Adıyaman – Kahramanmaraş Elektirik Dağıtım ve Pazarlama , Satış A.Ş. aboneleri uyararak, yetkisiz yerlere para yatırmayın ,” dedi.

Akedaş Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış, fatura tahsilatı için Akedaş vezneleri, anlaşmalı bankalar ve PTT dışında hiçbir ödeme noktası ile anlaşmaları bulunmadığını belirterek, “Abonelerimiz, herhangi bir mağduriyet yaşamamak için yetkisiz ödeme noktalarında tahsilat işlemi yaptırmamalıdır. Biz Akedaş olarak fatura tahsilatında herhangi bir ilave bedel talep etmemekteyiz. Banka ile müşterinin kendi aralarında yaptığı anlaşmalardan kaynaklanan masraflar konusunda şirketimizin hiçbir ilgisi bulunmuyor” dedi.

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 650 bine yakın tüketiciye, bu iller de dahil Türkiye genelinde ise 25 binden fazla serbest tüketiciye elektrik satışı gerçekleştiren AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. abonelerine ‘yetkisiz ödeme noktaları’ konusunda önemli bir uyarıda bulundu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) tüketici haklarını korumak amacıyla ‘serbest tüketici’ olmayan ve bu hakkını kullanmayarak ulusal tarifeden elektriğini alan tüketicilere perakende elektrik satışı konusunda ‘yetkisiz ödeme noktaları’ ve ‘tahsilatta ilave bedel alınmaması’ üzerinde hassasiyetle durduğunu hatırlatan AKEDAŞ Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Menide Tanış, bu konuyla ilgili düzenlemelere titizlikle uyduklarını açıkladı.

“Ekstra ücret talep etmiyoruz”

Tanış, zaman zaman yetkisiz ödeme noktalarındaki fatura tahsilatı nedeniyle tüketicilerin mağdur edildiğini ancak AKEDAŞ olarak bu ödeme noktalarıyla hiçbir tahsilat anlaşmaları bulunmadığını vurguladı.

Tanış, fatura tahsilat noktalarıyla ilgili abonelerin dikkat etmesi gereken noktalar hakkında uyararak “Fatura tahsilat işlemlerimiz, sadece AKEDAŞ Tüketici İşlem Merkezleri, anlaşmalı bankalar ve PTT tarafından gerçekleştiriliyor. Abonelerin bu konuda dikkatli davranarak, sadece yetkili kurumlar üzerinden ödeme yapması gerekiyor. Abonelerimizin ödeme yapabileceği banka, vezne ve PTT şubelerine ilişkin bilgiler faturaların arka yüzünde ve şirketimizin internet sitesinde yer alıyor. Ayrıca 444 44 02 numaralı Çağrı Merkezi’mizden de bu bilgileri edinebilirler.”dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co