Akedaş’ın elektrik tasarrufu projesinde ödüller sahiplerini buldu

Akedaş’ın elektrik tasarrufu projesinde ödüller sahiplerini buldu

  AKEDAŞ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ‘Elektriğin Verimli Kullanılması ve Enerji Tasarrufu’’ konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde düzenlenen kompozisyon yarışması, Adıyaman İli sonuçları ödül töreni ile açıklandı.

  AKEDAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle imzalanan protokol gereği ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen kompozisyon yarışmasının Adıyaman ayağı da tamamlandı. Adıyaman AKEDAŞ binasında düzenlenen törene AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz,  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, şirketin ilgili yöneticileri, öğrenciler, okul müdürleri ve veliler katıldı.

  AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz açılış konuşmasında ‘’İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün katkısıyla düzenlediğimiz yarışmaya çok değerli eserlerle başvurular yapıldı ancak içlerinden 3 tanesi en iyi seçilerek ödüle layık görüldü. Günümüzde elektrik enerjisi kullanımı, insan hayatında vazgeçilmez noktadadır, kullanımı çok kolay ve birçok alanda yer almaktadır. Bu durum sebebiyle kullanırken özen, itina ve tasarrufu gerektirmektedir. Buna dikkat edilmediğinde ciddi kaynak israfına sebep olunmaktadır. Bu durumlara farkındalık kazandırmak ve önemini vurgulamak için bu şekilde bir etkinlik düzenledik. Mütevazi ödül törenine katılan başta İl Milli Eğitim Müdürü olmak üzere öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve basın temsilcilerine teşekkür ederiz. ‘’Şeklinde konuştu.

  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise konuşmasında ‘’Dünyamızda enerji o kadar önemli ki enerji üzerine savaşlar bile yaşanmaktadır. Böyle günlerde bu şekilde bir yarışma düzenlenmesi farkındalık oluşturmak açısından çok önemlidir. Enerjinin üretiminin zahmetli olması, yenilenebilir enerji zorunluluğu, değişik kaynaklardan üretimin zorunlu olması tasarruf ve verimli kullanımın önemini de arttırıyor, bu tür etkinliklerin olmasını zorunlu kılıyor yarışmayı bu anlamda çok faydalı buldum. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum”  şeklinde düşüncelerini dile getirdiler.

    Öğrenciler ise yarışma sebebiyle eserlerimiz yazdıktan sonra enerjinin kullanım alanları başta olmak üzere tasarruf yapılabilecek alanlar konusunda daha fazla düşündüğümüzü fark ettik. Bu açıdan yarışmanın çok faydalı olduğunu düşünüyoruz şeklinde konuştular.

Elektriğin verimli kullanılması ve enerji tasarrufu konusundaki kompozisyon yarışmasında Adıyaman Fen Lisesinde okuyan Enerji ve Yaşam adlı eseriyle Emine Okutan 1. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Dilan Öztop Geleceğimi Aydınlatıyorum adlı eseriyle 2. Adıyaman Fen Lisesi öğrencisi Gizem Ayaz Enerji Üzerine adlı eseriyle 3.lük ödüllerini aldılar.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co