Akdo Dondurma Fabrikası Açıldı

Akdo Dondurma Fabrikası Açıldı

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş’ın en tatlı açılışı geçtiğimiz Cumartesi günü Kayseri yolu üzerinde kurulan Akdo Dondurma Fabrikası da yapıldı.

Dondurma ve Tatlı üretimi yapan Akdo Dondurma Fabrikası açılması ile 500 kişiye kadar istihdam sağlarken, Kahramanmaraş ekonomisine de büyük bir katkı sağladı.

Kahramanmaraş’a gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,  sabah namazını Ulucamii de kılarken, Canlı Hayvan Borsası açılışından sonra Akdo Dondurma Fabrikası açılışını yaparak güne başladı.

IMG_6769

Kahramanmaraş’ta dondurma sektörüne baklava imalatı yaparak giren genç iş adamı Ahmet Davarcıoğlu, tesisin açılışında yaptığı konuşmada: “ Kahramanmaraş Kayseri çevre yolu üzerinde 9 dönümlük arazi üzerinde 8 bin metre kara kapalı alanda kurmaya başladığımız tesislerimiz bugün tamamlandı ve günlük 70 ton dondurma ve tam kapasite çalıştığımızda ise 500 kişiye iş istihdamı sağlayan bir tesis oldu.

Bugün için Akdo Fabrikamızda 400 kişi çalışmakta Kahramanmaraş ekonomisine katkı sağlamaktayız, yaklaşık 20 milyon’a mal olan tesislerimiz Allah’ın izni ile genişleyerek devam edecektir.

Akdo yönetim kurulu başkanı Ahmet Davarcıoğlu : “ Akdo dondurma ve Baklava çeşitleri olarak bugün bir çok ile dondurma gönderiyoruz, tatlımızı gönderiyoruz inşallah daha iyi olacaktır,” dedi.

Dondurma ve süt işletme tesisinin açılışını yapan Bakan Fakıbaba :” Hayvansan ününler, et , süt yoğurt, dondurma ve temel gıda maddelerimizin gelişerek yurt içi ve yurt dışına ihracatının yapılması için bakanlık olarak çalışıyoruz..

Maraş dondurmasının merkezinde bugün bir dondurma fabrikası açmak bizlere nasip oldu bu sebeple Akdo dondurmalarını tanımak tatmak güzel bir şey, işletme sahiplerimizi tebrik ediyorum hayırlı olsun,” diyerek masa üzerine uzatılan 10 metrelik dev dondurmayı testereyle kesen bakan , renkli görüntülere sahne oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba , kestiği dondurmadan kendisini takip eden basın mensuplarına ve açılışa katılanlara ikram etti.

akdob1

Akdo Dondurma Fabrikasına gelen Bakan Fakıbaba beraberinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Kahramanmaraş Milletvekilleri ile birlikte önce şehrimizin büyüyen markası Akdo Üretim Tesisini gezdiler.

Fabrika da Dondurma, Pasta, Baklava üretimi yanında yakın zamanda ise diğer süt ürünlerinde üretilmesi için proje çalışmasının devam ettiği belirtildi.

Tüketen değil üreten bir toplum olmamız gerektiğini ifade eden Bakın Fakıbaba, Üreticinin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Bakan Fakıbaba, tesisi çok beğendiğini ifade ederek kurdele yerine uzatılan dondurmayı keserek tesislere girdi.

Akdo Yönetin Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu’ndan tesis hakkında bilgiler aldı.

Tesisin açılışını kurdele yerine dondurma keserek yapan Bakan Fakıbaba: “Kahramanmaraş tabi dondurmanın en önemli şehri. Burada kurdele yerine dondurma kesilir. Kahramanmaraş’a gelmekten mutluluk duyuyorum, bu şehrin insanı çalışkandır, gerçekten çok seviyorum. Galiba bundan sonra her hafta sonu Kahramanmaraş’a geleceğim” sözü diğer katılımcıların yüzünü güldürdü.

Akdo Dondurma Fabrikası açılışına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, milletvekilleri Uğur Dilipak, Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç, önceki dönem Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ve Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve vatandaşlar katıldı,

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co